Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podążając peregrynacyjną drogą – Jankowa

Autor: Paulina Wilczyńska
Z wielką radością przyjęli obraz Miłosiernego Jezusa a także relikwie świętych Faustyny i Jana Pawła II parafianie Najświętszego Serca Jezusowego w Jankowej. Udział w uroczystościach wzięło udział kilkunastu księży pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego.

Obecni byli także radni, przedstawiciele rady sołeckiej oraz osoby zaangażowane w miejscowe instytucje, stowarzyszenia. Cudowny obraz Jezu Ufam Tobie przybył do Jankowej ze Stróżnej, w pokonaniu tej drogi pomagali strażacy OSP Stróżna oraz Jankowa.

O sprawy duchowe jak i same przygotowania zapytaliśmy proboszcza parafii: – Organizacja peregrynacji zaczęła się jeszcze przed świętami kiedy wystawiona była księga łask – mówi ks. Piotr Pośliński proboszcz Jankowej.  Na każdej piątkowej koronce do Miłosierdzia Bożego modliliśmy się i prosiliśmy o dobre przeżycie tego szczególnego dla parafii dnia. Intencje, które zanosili wierni przedstawialiśmy Panu Jezusowi Miłosiernemu a punktem kulminacyjnym były rekolekcje, które ukierunkowały nas na dar miłosierdzia, modlitwy. Nie potrzeba było większego i lepszego przygotowania jak przeżywanie Triduum Paschalnego i chwalebnego Zmartwychwstania Jezusa, po których dzisiaj mogliśmy przywitać obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwie świętego już Jana Pawła II i siostry Faustyny.

– Na dzień dzisiejszy nie możemy mówić o owocach łaski, bo dziś skupiamy się na tym co będzie w naszym życiu dalej. Na efekty możemy czekać dopiero później. Nie powinniśmy się zachwycać miłosierdziem, lecz wprowadzać je do naszego codziennego życia jak św. Jan Paweł II, który kierował się tym, że nie ma grzesznika, któremu Pan Jezus nie przebaczy. Z drugiej strony miłosierdzie to nie tylko przebaczenie grzechów ale również zobaczenie człowieka potrzebującego któremu ja coś mogę dać co nic mnie nie kosztuje. Jest dużo ludzi, którzy nie mogli się dziś pojawić a dzięki radiu RDN które transmitowało uroczystości w naszym kościele mogli się duchowo włączyć w przeżywanie peregrynacji – kończy ks. proboszcz.

fot. Mateusz Książkiewicz / Paulina Wilczynska

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy