Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Uśmiechnięty biskup Stanisław bierzmował w Siedliskach

24.03.2014 || Kategorie: Religia, Siedliska, Społeczeństwo || Autor: Mateusz Książkiewicz

Sobotni wieczór był wyjątkowym dla społeczności parafialnej pw. Piotra i Pawła w Siedliskach, a wszystko za sprawą odbywającego się w tamtejszym kościele bierzmowania młodzieży z terenu gminy Bobowa. Sakramentu udzielał niedawno nominowany do posługi biskupiej ks Stanisław Salaterski.

Przybyli na tą uroczystość wierni, mogli zaobserwować bardzo pogodnego Pasterza Diecezji Tarnowskiej, który chętnie dzielił się uśmiechem. Wielokrotnie szeptał do bierzmowanych by z radością i bez strachu przystąpili do sakramentu. Zapewne nie bez przyczyny biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej wybrał jako swoją dewizę „Gaudium fidei praedicare” co oznacza Głosić radość wiary.  Mszę Świętą wespół z biskupem celebrowali księża z dekanatu Bobowskiego na czele z ks. dziekanem Marianem Jedynakiem.

– Wśród rad jakie dałbym dzisiejszej bierzmowanej młodzieży byłoby przede wszystkim zachowanie prymatu Boga w swoim życiu – mówi bp Stanisław Salaterski, nominowany przez papieża Franciszka w grudniu 2013 roku na biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej. Ważne jest również to by liczyli się z głosem sumienia, głosem serca. Aby nie bali się być dobrymi ludźmi. Dzisiejsza młodzież musi pamiętać, że życie oraz możliwości to dar w ich rękach. Jeśli dołożą do tego serce, rozum, odpowiedzialność wtedy będą twórcami życia. Będą mieli możliwość spełniania marzeń.

W sobotę sakrament bierzmowania otrzymało 143 osoby w tym: 60 z Bobowej, 38 z Siedlisk, 19 z Wilczysk, 17 z Jankowej oraz 9 ze Stróżnej.