Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

W końcu wygrana siatkarek z MKS-u Podkarpacie Bobowa!

26.01.2014 || Kategorie: MKS Bobowa, Piłka siatkowa, Sport || Autor: Jakub Oślizło

Piątkowego wieczoru (24 stycznia br.) na hali sportowo-widowiskowej przy ZS nr 1 w Bobowej odbył się kolejny mecz piłki siatkowej kobiet. Mimo złej passy towarzyszącej w poprzednich meczach, zawodniczkom MKS Podkarpacie Bobowa udało się wygrać ostatnie spotkanie z Salosem Kraków wynikiem 3:2.

W dwunastej kolejce rozgrywek piłki siatkowej nasz zespół zdobył kolejne 3 punkty. Łącznie na swoim koncie mają 6 punktów, 2 zwycięskie mecze i niestety aż 9 przegranych.

Obserwując grę siatkarek z Bobowej nic nie zapowiadało zwycięstwa,  zwłaszcza że w pierwszym secie MKS przegrał z Salosem 13 do do 25. Ogromna przewaga punktowa Krakowa, zmobilizowała jednak nasze zawodniczki, które z każdym setem zaczynały atakować coraz mocniej przeciwnika. Drugi set został jeszcze przegrany, jednak kolejne części meczu to już zwycięstwa MKS Podkarpacie.  Zmiana sposobu gry siatkarek z Bobowej, która polegała na zmniejszeniu ilości błędów oraz nie uleganie presji przeciwnikowi pozwoliło wygrać spotkanie z wynikami 25:23, 25:21, 15:9. Warto dodać, że pokonany zespół SL SALOS RP Kraków zajmuje aktualnie piąte miejsce miejsce w tabeli wiec daje to szanse naszym zawodniczkom, które z ósmego miejsca pokonały zespół z piątego. Mamy nadzieje, że kolejne mecze będą bardziej udane.

 

„Zaczęliśmy drugą rundę zwycięstwem z zespołem, który jest najwyżej w rankingu. Salos Kraków aktualnie zajmuje piąte miejsce i warto dodać, że ten zespół stracił prawo gry o druga ligę. Spotkanie nie rozpoczęliśmy w optymalnym składzie, co dało się zauważyć w pierwszych dwóch setach. Później było dużo lepiej. W tie-breaku zdominowaliśmy grę, co przełożyło się na wygraną. Na pewno w drugiej rundzie musimy kilka meczy powygrywać. Dziewczyny zagrały w miarę przyzwoicie, lecz nie do końca spełnia to moje oczekiwania. Myślę i mam nadzieje, że będzie lepiej.” – skomentował grę oraz spotkanie trener MKS Podkarpacie Bobowa Adam Urbanek.

tabela

 źródło tabeli (mojasiatkowka.pl)