Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 03 sierpnia 2021

Uczniowie ZSZ upamiętnili Święto Niepodległości

11.11.2013 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Historia || Autor: Łukasz Augustyn

W wielu placówkach oświatowych naszej gminy jak również całego kraju zorganizowano uroczyste apele poświęcone Świętu Niepodległości. Nie inaczej mogło być w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej, w którym 8 listopada (tj, piątek) uczniowie przygotowali okolicznościową akademię.

Organizacja takich i podobnych spotkań dotyczących rocznicy odzyskania wolności przez nasz naród ma na celu podtrzymywania w świadomości młodych Polaków wydarzeń z tamtych lat, z tamtych trudnych dla naszych przodków chwil.

Część artystyczna przygotowana została przez uczniów czterech oddziałów (1bT,2bT,3TiF,4Tpt) pod kierunkiem dwóch nauczycielek – Ireny Wojtarowicz nauczyciela języka polskiego oraz Ireny Michalik – Mruk nauczyciela historii. W starannie opracowanym repertuarze zebrani na apelu mogli zobaczyć i posłuchać zbiorów wierszy przeplatanych prezentacją multimedialną prezentującą znane osobistości związane z walką o niepodległość. Były także pieśni i piosenki patriotyczne m.in. „Żeby Polska Była Polska”, „Piechota” czy „Biały Krzyż”.

– Uroczystość 11 listopada jest jedną z ważniejszych świąt dla Polaków i bardzo się cieszę, że pamięta się o tym w szkołach – mówi jedna z uczennic ZSZ w Bobowej. Podtrzymywanie pamięci o tamtych czasach jest bardzo potrzebne.  Forma apelu również była ciekawa, a przekazanie historii jako prezentacji powinno trafić do każdego – kończy uczennica.

fot. Michał Niemaszyk