Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Jagielloński eko-wykład w Bobowej

21.11.2013 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Środowisko || Autor: Mateusz Książkiewicz

Tydzień po Gorlicach, ekologiczny projekt „Równowaga to podstawa” zawitał również do Bobowej. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego, a prowadzili je wykładowcy z Klubu Jagiellońskiego.

– Mamy nadzieję, że zrealizowane zajęcia zachęcą uczniów do praktycznego działania w zakresie ochrony przyrody. Dzięki takim przedsięwzięciom młodzi ludzie coraz częściej zaczynają rozumieć, jak ważna jest ich rola w samej ekologii i że sami biorą za nią odpowiedzialność. „Równowaga to podstawa” to nie tylko zajęcia edukacyjne, ale także projekt społeczny, który ma doprowadzić do tego abyśmy wszyscy dbali o środowisko! To musi być nasza wspólna walka! – mówił prowadzący zajęcia Aleksandr Dzidovski.

Schemat zajęć był bardzo podobny do tych, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach (zobacz archiwum) – krótka wprowadzająca prezentacja dotycząca ekologii, ekosystemów czy podstaw prawa, a później część praktyczna, podczas której dyskutowano na temat energii atomowej czy problemu braku wody. Na koniec uczniowie podzielili się swoimi obserwacjami na temat szeroko pojmowanej przyrody i ochrony środowiska, a także otrzymali zaproszenie do udziału w konkursie na projekt społeczny.

fot. Mateusz Książkiewicz