+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szalowianie mistrzami Polski

Autor: Mateusz Książkiewicz
To największy sukces piłkarzy nożnych z naszego regionu w dotychczasowych czterech edycjach Pucharu Premiera Donalda Tuska. Postarała się o to ekipa z Szalowej, sąsiedniej miejscowości z gminy Łużna.

Eliminacje UKS Szalowa rozpoczęła od porażki 2:3 z UKS 5 Jarocin. Potem wygrała 4:1 z UKS Lider Łopuszno i 4:2 z Herkulesem Grabie. Do ćwierćfinału awansowała z pierwszego miejsca, mając najlepszy bilans bramek (10:6). W nim zwyciężyła Jedynkę Jasło 3:1. W półfinale podopieczni Jacka Puchały i Roberta Skórskiego bez straty gola ograli ZS 7 Chojnice (4:0) i wreszcie w finale UKS Szalowa okazała się lepsza od drużyny z Górnego Śląska.

W tym roku w eliminacjach IV Turnieju Orlika uczestniczyła rekordowa liczba 18 223 drużyn i 175 000 dziewcząt i chłopców. Zmagania przeprowadzono na 1395 Orlikach. Grać mógł każdy, tworzono reprezentacje szkół, uczniowskie kluby sportowe czy tzw. „dzikie drużyny”. Impreza skierowana była do dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych, 10 i 11-latków (roczniki 2002 i 2003) oraz 12 i 13-latków (2000 i 2001).

Organizatorem turnieju na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki był Szkolny Związek Sportowy. Nagrody wręczyła Joanna Mucha, minister sportu i turystyki oraz Jagna Marczułajtis, poseł na Sejm RP. Warto przypomnieć, że małopolski finał wojewódzki rozegrano 2 października w Mszanie Dolnej na stadionie Turbacza.

Skład zwycięzców z UKS Szalowa:1. Michał Ciwiński, 2. Błażej Skórski (kapitan), 3. Eryk Galara, 4. Adrian Rząca, 5. Hubert Pawlak, 6. Wojciech Jasiński, 7. Bartłomiej Bara, 8. Patryk Barczyk, 9. Mateusz Grzesiak, 10. Arkadiusz Ptaszek. Trenerzy: Jacek Ruchała i Ryszard Skórski.

tekst i fotografie: malopolskie.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy