Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 19 października 2021

Poraz kolejny rowerowo czyli Gorlicki Sprint Rowerowy

01.08.2013 || Kategorie: Gorlice, Społeczeństwo, Zawody || Autor: Łukasz Augustyn

W sobotnie popołudnie Gorlicki rynek już po raz drugi przeszedł metamorfozę zmieniając się w niezwykłą miejską trasę rowerową, pełną przeszkód i utrudnień, które czekały na uczestników II Gorlickiego Sprintu Rowerowego.

To już druga edycja prestiżowego turnieju dla rowerzystów, którego miejscem zmagań podobnie jak rok temu był gorlicki Rynek oraz jego okolice. Trasa turnieju przebiegała przez plac rynku uzbrojony w aktywne fontanny, ulice śródmieścia i co ciekawe również przez budynek ratuszu. Organizatorami tej ciekawej inicjatywy był Urząd Miasta Gorlice, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Grupa Kolarska Grupetto Gorlice.

W II edycji Gorlickiego Sprintu Rowerowego udział wzięło 30 zawodników oraz  jedna zawodniczka – Ewa Ruszała, która postanowiła wystartować na równi z panami.

Całym wyścigiem rządził jeden zawodnik Adrian Rzeszutko, który niejednokrotnie pokonywał przeciwników o ponad połowę długości swego roweru. Dobre przygotowanie i refleks przełożyły się na wygrane rywalizacje między zawodnikami co w efekcie przyniosło zwycięstwo w całym sprincie i zgarnięcie głównej nagrody w turnieju – lampy Ignacego Łukasiewicza. Kolejne miejsca w Sprincie zajmowali; na miejscu drugim Grzegorz Matłok z teamu fabrycznego ROMET, na trzecim miejscu Krzysztof Winczura z Sokoła Tarnów, czwarte miejsce natomiast zajął Sebastian Berger reprezentujący Grupetto Gorlice.

Więcej informacji oraz obszerniejszą galerię znajdą Państwo tutaj.

źródło/fot. halogorlice