Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Puchar „Skrzacika” w rękach szczypiornistów z Libuszy

26.03.2013 || Kategorie: Sport || Autor: Damian Nowak

Po raz trzeci w historii a drugi na Hali Sportowo-widowiskowej w Bobowej odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej „Skrzacik”. Dwa dni doskonałej zabawy i rywalizacji w piłce ręcznej zakończyło się zwycięstwem UKS „Wiertmet” Libusza.

Podobnie jak w latach poprzednich wydarzenie zostało zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Sęp” z Wilczysk prowadzony przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach Wiesława Tarska oraz Zbigniewa Ligęzę tamtejszego nauczyciela wychowania fizycznego, który jest pomysłodawcą turnieju.

Na zaproszenie organizatorów na sobotnie otwarcie turnieju przybyło wielu znakomitych gości: Stanisław Majorek trener olimpijczyków z Montrealu, Senator RP Stanisław Kogut oraz Wacław Ligęza Burmistrz Miasta Bobowa.

Wrażenia z organizacji jak i przebiegu turnieju są bardzo pozytywne – mówi organizator turnieju Wiesław Tarasek. Poziom sportowy dzieci był bardzo zróżnicowany lecz mimo to przyzwoity. Piłka ręczna jest to bardzo dynamiczny sport, a szczególnie na tym poziomie jest bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że ta dyscyplina sportowa zagości na stałe w Gminie Bobowa.

W następnych edycjach turnieju chcemy zaprosić również drużyny z innych krajów, m.in ze Słowacji dzięki czemu ranga turnieju jeszcze bardziej by wzrosła – dopowiada Zbigniew Ligęza, pomysłodawca rozgrywek.

W trzeciej edycji turnieju wzięło udział 10 drużyn z całej polski. Chłopcy i dziewczęta w wieku do 11 lat z ogromną chęcią i zapałem walczyli o zwycięstwo w zawodach. Drużyny zostały podzielone na dwie 5-drużynowe grupy w których rywalizowały między sobą w meczach 2x 8min. W fazie finałowej natomiast drużyny zajmujące te same pozycje w tabeli w obu grupach walczyły o miejsca w ostatecznej kwalifikacji w meczach 2x 10min.

Ostateczna tabela wyników turnieju „SKRZACIK”:

1. miejsce – UKS „Wiertmet” Libusza
2. miejsce – Pałac Młodzieży Tarnów
3. miejsce – UKS „Sęp” Wilczyska
4. miejsce – SP Siedliska
5. miejsce – UKS Jankowa
6. miejsce – SPR Olkusz
7. miejsce – UKS „Krakowiak 85”
8. miejsce – KS „Zgoda” Ruda Śląska
9. miejsce – MUKS „Skałka-Śląsk” Świętochłowice
10. miejsce – MTS Żory

fot. Michał Niemaszyk