+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Niedziela Palmowa w Bobowej

Autor: Jakub Oślizło
W niedzielę 24 marca obchodziliśmy uroczystość Niedzieli Palmowej, rozpoczynającej Wielki Tydzień. Bobowski kościół parafialny wypełnił się wiernymi którzy trzymali w swych dłoniach palmy a także wysłuchali Męki Pańskiej odśpiewanej przez chór.

O niedzielnej uroczystości mówi ksiądz Tomasz Gołąbek z parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej: – Liturgia Niedzieli Palmowej jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”. Liturgia tego dnia jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz wysłuchaniem Męki Pańskiej. W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego Ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane. Chrześcijańskie tajemnice wiary przenikają się wzajemnie – chwała i radość tworzą nierozdzielną całość z cierpieniem; w męce zapowiedziane jest zmartwychwstanie i zbawienie.

Niedziela palmowa w Bobowej to przede wszystkim uroczysta suma, na której gromadzą się wierni z całej miejscowości. Dzieci i dorośli przynoszą palmy – często własnoręcznie wykonane i  zdobione. Mszę Świętą odprawił ksiądz proboszcz Marian Jedynak, a przybyłe dzieci ze swoimi palmami usytuowały  się przed głównym ołtarzem. Jak co roku członkowie chóru kościelnego odśpiewali „Mękę Pańską”. Po Mszy palmy zostały nagrodzone, zarówno te duże jak i te małe – dodaje ks. Tomasz Gołąbek.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy