Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodzi na Światowych Dniach Młodzieży oraz forum

Autor: Julia Ziomek
Miniony weekend obfitował w wydarzenia religijne. Spora grupa młodzieży z terenu naszej gminy wzięła udział w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży, a czwórka członków bobowskiego KSM-u uczestniczyła w sobotnim Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

Osoby biorące udział w diecezjalnym forum zostały podzielone na grupy, w których starali się znaleźć nowe sposoby ewangelizacji, pomagające zbliżyć się młodzieży i ich bliskim do Boga. Hasłem sobotniego spotkania był cytat z Ewangelii św. Mateusza: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

24 marca rozpoczął się dla młodzieży koncertem zespołów „Genezaret” i „Mate.O”. Po wspólnej zabawie przy muzyce, uczestnicy obchodów Światowych Dni Młodzieży wyruszyli ulicami miasta Tarnowa uczestnicząc w Drodze Krzyżowej. Ostatnia jej stacja była na schodach Kościoła bł. Karoliny Kózkównej, w którym odbyła się eucharystia pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Podczas Mszy Świętej biskup poświęcił palmy i pamiątkowe krzyże wzorowane na tych, które bł. Jan Paweł II ofiarował młodzieży na spotkaniach. Niedzielne uroczystości zakończyły się Agapą .

Kilka słów do młodzieży powiedział ordynariusz diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż: „- Bardzo się cieszę, że w Niedzielę Palmową kolejny raz przybywacie do serca naszej diecezji – do Tarnowa – na spotkanie ludzi przeżywających z entuzjazmem młodość oraz radość swojej wiary. Bądźcie misjonarzami współczesnego świata, tego najbliższego Wam, tego, w którym na co dzień żyjecie.”

Foto: Natalia Kurek

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy