Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 20 października 2021

Gimnazjada rejonowa wygrana!

29.03.2013 || Kategorie: Sport || Autor: Jakub Oślizło

Za nami kolejna gimnazjada dziewcząt. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do nich i zajęły pierwsze miejsce w zawodach rejonowych.

W poniedziałek tj. 25.03 br. na hali sportowej przy Zespole Szkół w Bobowej odbyła się rejonowa gimnazjada dziewcząt w piłce siatkowej. W zawodach udział wzięły cztery zespoły z: Bobowej, Starego Sącza, Nowego Sącza i Pisarzowej.

Podczas turnieju nie brakowało ciekawych sytuacji oraz zwrotów akcji. Jak później się okazało, poniedziałek był dobrym dniem dla bobowskich gimnazjalistek, ponieważ zajęły one pierwsze miejsce w rozgrywkach rejonowych. Gimnazjalistki dzięki tej wygranej będą brać udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim, które prawdopodobnie odbędą się w Bobowej.

Dziewczyny grały systemem „każdy z każdym”. Miejsca kolejno zajęły drużyny:  Gimnazjum Bobowa, Gimnazjum Stary Sącz, Gimnazjum nr.11 Nowy Sącz, Gimnazjum Pisarzowa. Opiekunami drużyny z Bobowej były nauczycielki: Jadwiga Wiejaczka oraz Magdalena Sowa.

– Drużyna z naszego gimnazjum uzyskała awans wygrywając trzy mecze – komentuje zwycięstwo Adam URBANEK dyrektor ZS nr 1 w Bobowej.   Dziewczyny pokazały się z jak najlepszej strony, grały bardzo dobrze, co przełożyło się na wygraną. Kilku lat wstecz jedna z naszych drużyn dostała się na szczebel wojewódzki i wygrała, dlatego miejmy nadzieje, że sytuację uda się powtórzyć.  Co prawda nasze zawodniczki będą mieć do czynienia z mocnymi zespołami z Krakowa, Tarnowa czy Myślenic jednak muszą walczyć do końca.