+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

39 lat istnienia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
W piątek 22 marca Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Bobowej obchodził swój jubileusz. Z tej okazji wszyscy uczniowie i nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali 39. rocznicę powstania i nadania imienia placówce.

To już 39 lat od powstania Szkoły Podstawowej w Bobowej oraz nadania jej imienia patrona Stanisława Staszica. W tym dniu zorganizowano uroczysty apel, na początku którego wszyscy odśpiewali hymn, przy solowym wykonaniu Patryka Kruczka – ucznia klasy zerowej. Później nauczyciele i uczniowie recytowali wiersze dotyczące postaci Stanisława Stasica.

Po wystąpieniach uczniów odbyła się część artystyczna wykonana w paru odsłonach odzwierciedlających życie patrona szkoły oraz różne formy jego działalności. Całość była przygotowana na wysokim poziomie, również stroje były przygotowane z bardzo dużą starannością. Przez całą uroczystość można było podziwiać przygotowaną prezentację o działalności Staszica.  Po pierwszej części apelu, odbyła się prezentacja książki, autorstwa Jana Potoczka pt. „ Historia Budowy Szkoły”, wydanej przez szkołę w Bobowej. Autor w kilku minutach przybliżył wszystkim zebranym historię budowy. Wręczono również książki wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.

Po prezentacji głos zabrali Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz Przewodniczący Rady Miasta Bobowa Stanisław Siedlarz. Kolejnym ciekawym punktem uroczystości był wywiad z dr hab. nauk medycznych panem Mariuszem Gąsiorem przygotowanym przez uczniów. Głos zabrał oczywiście dyrektor Zespołu Szkół w Bobowej Adam Urbanek, który w pigułce opowiedział historię szkoły. W tym samym czasie można było podziwiać multimedialny pokaz fotografii przedstawiający wydarzenia z życia szkoły. Po kolejnej prezentacji odbyły się podziękowania dla specjalnie przybyłego gościa pana Mariusza Gąsiora wraz z małżonką.

Na zakończenie wręczono wyróżnienia dla uczniów za najlepsze osiągnięcia w nauce. Statuetki wręczali: dla uczniów z Szkoły Podstawowej pan Stanisław Siedlarz, a dla Gimnazjum Burmistrz Wacław Ligęza. Za wybitne osiągnięcia w nauce i udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych wyróżnienie wręczył pan Mariusz Gąsior.

Wśród wyróżnionych za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce znalazło się : 37 uczniów klas 4-6, 25 uczniów oraz 7 olimpijczyków klas gimnazjalnych .

Poniżej prezentujemy listę uczniów wyróżnionych za udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych:
Aneta Kamińska – finalistka wojewódzkiego konkursu matematycznego.
Kinga Magiera – finalistka wojewódzkiego konkursu z fizyki
Klaudia Wójtowicz – finalistka wojewódzkiego konkursu z biologii
Kinga Wiejaczka – finalistka wojewódzkiego konkursu z biologii
Kinga Magiera – finalistka wojewódzkiego konkursu z chemii
Katarzyna Król – finalistka wojewódzkiego konkursu biblijnego
Patrycja Wójtowicz – finalistka wojewódzkiego konkursu z przyrody
Oraz pozostali uczniowie za dobre wyniki w nauce.

„Szkoła żyje i rozwija się. Cały czas pracujemy z żywym organizmem, wymyślamy różne rzeczy, nie zapominając również o naczelnym zadaniu, którym jest edukacja, wychowanie, a także opieka. – mówił dyrektor Zespołu Szkół w Bobowej Adam Urbanek. – Myślę, że wiele akcji prowadzonych przez szkołę, jak również dobre wyniki gimnazjalistów, 7 olimpijczyków, którymi możemy się bez wątpienia pochwalić, wskazują na to że chyba dobrze wypełniamy naszą misję. Na pewno nie możemy stać w miejscu, musimy cały czas iść do przodu.”

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy