Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

MKS pokonał Poprad Stary Sącz, zdecydowały końcówki setów

Autor: Łukasz Augustyn
Na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się wczoraj wieczorem mecz III Ligi piłki siatkowej kobiet. Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące, nie brakowało nagłych zwrotów akcji.

Naprzeciw siebie stanęły dwa silne zespoły: MKS Bobowa i Poprad Stary Sącz. Mecz był bardzo ważny gdyż po ostatniej przegranej w Gorlicach z Ekstrim nasze Bobowskie zawodniczki chciały odrobić stracone punkty.

Pierwszy set to prowadzenie Popradu przez większość spotkania, Bobowskie zawodniczki próbowały zagrać dobrą piłkę ale duża ilość błędów uniemożliwiła wygraną, set zakończył się 25 : 21 dla Poprad Stary Sącz. Drugi set to złapanie równego rytmu przez MKS i dominacja nad piłką przez cały set wygrana 25:16.  Kolejny set to wyrównana i zacięta gra na punkty, duża ilość błędów popełniana przez oba zespoły, co zaowocowało bardzo wyrównaną grą do 28:26 dla zespołu ze Starego Sącza. Czwarty i piąty set to mobilizacja i zgranie naszych siatkarek pomimo pewnych błędów i dużej presji ze strony trenera, dzięki czemu dziewczyny wygrały 25: 22 i  15: 11.

„ To był trudny mecz, taka typowa walka o punkty. Z mojego punktu widzenie spotkanie powinniśmy wygrać 3:1, ale stało się tak że nie wykorzystaliśmy piłki która była praktycznie setowa, potem to się wszystko skomplikowało. Myślę że dziewczyny nie grają tego powinny grać mam nadzieje że niebawem to zaskoczy. Gra w trzeciej lidze jest tak wyrównana że awans do pierwszej szóstki jest jak najbardziej możliwy.” – podsumował grę Adam Urbanek trener MKS Podkarpacie Bobowa.