Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 25 lipca 2021

A Ty już wiesz jaka jest Profilaktyka Zdrowia i Filozofia Życia?

24.11.2012 || Kategorie: Edukacja, Zdrowie || Autor: Dorota Smaluch

„…Wodo, nie masz ani smaku, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędna do życia: jesteś sama życiem”.

Podążając za słowami autora Małego Księcia można by rzec, iż chyba nie ma rzeczy ciekawszej i bardziej zagadkowej niż zwykła woda. Ona jest częścią każdej drobinki naszego globu, gdzie tylko istnieje człowiek i żywe stworzenie. Człowiek w sumie to takie naczynie z wodą. Tak jak w przyrodzie występuje zamknięty jej obieg tak i on występuje w każdym z nas. Woda w nas również się zanieczyszcza, oczyszcza i paruje. I dlatego by ten proces nie był jednostronnym, tzn. ukierunkowanym tylko na zanieczyszczenie, wodę trzeba cały czas wymieniać.

Jak to zrobić ? Odpowiedź jest bardzo prosta – dla podtrzymania dobrego samopoczucia i zdrowia, dorosły powinien wypić w dzień nie mniej niż 1,5 litra czystej wody.

Wydaje się, że recepta na zdrowe życie jest bardzo prosta, ale czy tak postępuje większość z nas ?

Nie. Oczywiście, że nie. Niestety większość społeczeństwa ignoruje dobroczynność wody. W rezultacie człowiek nie tylko nie uzupełnia potrzebnej ilości wody w organizmie ale traci dodatkową energię na przemianie np. Coca-Coli  w neutralną substancję. Dla organizmu nie istnieje alternatywa czystej wody, bo tak naprawdę w większości przypadków najczęściej użytkujemy syntetyczne napoje, które nie tylko nie przynoszą korzyści, ale często na odwrót – zanieczyszczają nasz organizm, nie gasząc pragnienia.

Dlatego Międzynarodowy Coral-Club przekazuje ludziom swoją idee picia czystej wody. We czwartek w Zajeździe Ostoja odbyło się spotkanie z przedstawicielami Coral Club’u, którzy mówili o Profilaktyce Zdrowia i Filozofii Życia. Kolejne spotkanie odbędzie się niebawem. Wszystkich zainteresowanych i troszczących się o zdrowie swoje i bliskich serdecznie zapraszamy!