Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

Siatkówka LKS Bobowa – Janina Libiąż

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj o godzinie 17.00 na hali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Siedliskach odbył się pierwszy mecz piłki siatkowej III Ligi Seniorów . Naprzeciw siebie stanęli LKS Bobowa i Janina Libiąż.

Pierwsze spotkanie i pierwsza stoczona batalia, zakończona sukcesem naszych siatkarzy.  Mecz był zacięty, z każdym punktem atmosfera była coraz bardziej napięta. Nie brakowało też ciekawych akcji .

Pierwszy set to zdecydowana wygrana gości. Drugi set również nie należał do gospodarzy, ale pod koniec zobaczyć można było wyraźne przebudzenie bobowskiego zespołu, który odskoczył na moment na kilka punktów  do przodu ale niestety seria kilku błędów z rzędu przekreśliła wygraną. W trzecim secie rozpoczęła się prawdziwa walka. Chłopaki z LKS Bobowa za wszelka cenę chcięli wygrać  to spotkanie podięli więc  wolę  walki i udowodnili na co ich stać wygrywając cały mecz 3:2.

Przypomnijmy, że po rocznej przerwie drużyna LKS Bobowa w ubiegłym sezonie występowała w IV lidze i zajmując I miejsce, awansowała ponownie w szeregi III ligi. W sezonie 2010/2011 drużyna  LKS Bobowa zajęła w rozgrywkach VIII miejsce, jednak w związku z problemami organizacyjnymi (chłopcy rozpoczęli studia lub pracę poza Bobową) i finansowymi drużyna została wycofana z rozgrywek III ligi i zgłoszona do zawodów IV ligi małopolskiej. Do rozgrywek W sezonie 2012/2013 drużyna przystępuje do rozgrywek w tym samym składzie co w roku poprzednim. Drużynę tworzą zaprawieni w bojach III – ligowych i rozgrywkach juniorskich szczebla centralnego zawodnicy: Tubek Maciej, Iwański Jarosław, Kosiek Kamil,  Steinhoff  Bogumił, Mędoń Piotr, Zięba Wojciech, Kudławiec Marcin – od poprzedniego sezonu. Jak również grupa utalentowanych juniorów : Tubek Bartek, Wiejaczka Wojciech, Wiejaczka Dawid, Popardowski Jakub, Gryzło Przemysław, Bogusz Sebastian, Bogusz Krystian, Jabłoński Gabriel , Gądkiewicz Damian. Drużyna z wyjątkiem Piotrka Mędonia ( od 3 lat w LKS Bobowa.
„Mecze w III lidze nie będą łatwe. Będą ciężkie a nawet bardzo ciężkie. Dzisiaj nasza drużyna pokazała rzeczywiście na co ją stać. Chłopcy wykazali się wielką ambicją, chęcią do gry i ogromnym zaangażowaniem, co zaowocowało zwycięstwem. Graliśmy pięć setów, co wskazuje na to, że trafiliśmy na naprawdę mocnego przeciwnika. Libiąż w poprzednim sezonie zajął IV miejsce III Ligi, a wszyscy zawodnicy są bardzo doświadczeni. Niektórzy grają nawet w I Lidze. – powiedział trener LKS Bobowa Paweł Popardowki. – My graliśmy bardzo dobrze środkiem no i ta fenomenalna chęć całej drużyny do wygranej. Cieszę się bardzo. Pierwszy mecz po rocznej przerwie i do tego zwycięski.”  – dodaje z dumą i radością w głosie trener kadry.