+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Na podbój Belgii

Autor: Łukasz Augustyn
16 września 2012 r. do Brukseli na specjalne zaproszenie europosła dr Czesława Siekierskiego przybyli reprezentanci, sympatycy i młodzieżówka PSL-u. W projekcie brała udział również Bobowa.

Wyjazd studyjny trwał 4 dni. Zainteresowani pochodzący z terenu województw małopolskiego i świętokrzyskiego 15 września przekroczyli granicę naszego państwa, aby już kolejnego dnia znaleźć się w Brukseli – stolicy Unii Europejskiej.

Program wyjazdu obejmował między innymi zwiedzanie pięknego miasta Brugii, a także wizytę w Brukseli, w której znajduje się jedna z najważniejszych instytucji UE –  Parlament Europejski. To właśnie tutaj uczestnicy brali udział w konferencji z eurodeputowanym Czesławem Siekierskim. Pogadanka dotyczyła Wspólnej Polityki Rolnej Unii. Zaraz potem zebranych zaproszono na wykład z przedstawicielem wydziału odpowiedzialnego za kontakty Parlamentu z obywatelami UE – Leszkiem Gasiem. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie parlamentu oraz parlamentarium, gdzie nadarzyła się okazja do zapoznania się z historią Unii Europejskiej. Wizyta obejmowała również prelekcję w Komisji Europejskiej oraz w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczpospolitej Polskiej przy UE „super ambasada Polski”.

Na zakończenie wyjazdu uczestnicy spotkali się na kolacji z europosłem Czesławem Siekierskim. Swą obecnością zaszczycił również były wicemarszałek Sejmu, wicepremier i Minister Rolnictwa, a obecny europoseł – Jarosław Kalinowski.

Wyjazd był doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy oraz szlifowania politycznego warsztatu. Dzięki wizycie w Parlamencie Europejskim mieliśmy także możliwość poznania tajników pracy naszych eurodeputowanych, a trzydniowy pobyt w Brukseli zauroczył wszystkich rządnych władzy.

fot. Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy