Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 19 września 2021

Dzień Papieski w Bobowej

12.10.2012 || Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo || Autor: Jakub Oślizło

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół nr.1 w Bobowej na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego.W tym roku  XII Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Rodziny.

Cała szkoła uczestniczyła w obchodach tego szczególnego dnia, a uczniów obowiązywał strój galowy. Apel był inscenizowany dla dwóch grup wiekowych gimnazjum z szóstymi klasami i szkoła podstawowa.Na początku uczniowie przygotowujący apel zaprosili wszystkich by z uwagą ich wysłuchali, następnie zostały odegrane scenki. W jednej ze scen była przedstawiona rodzina, która wypełnia krzyżówkę, gdy naglę w ich domu pojawia się Jan Paweł II i z nimi dyskutuje na temat rodziny.Zgromadzeni uczniowie podziwiali spektakl, który przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych i klasy szóstej.Nauczyciele, którzy pracowali z uczniami nad przygotowaniem przedstawienia to: s.Gracja, Lucyna Hartig, Patrycja Kruczek, Łukasz Kruczek. Na końcu głos zabrał dyrektor szkoły-Adam Urbanek.Publiczność zgromadzona na sali gimnastycznej nagrodziła gromkimi brawami osoby, które przygotowały część artystyczną.

Hasło jakie towarzyszy tegorocznemu Dniu Papieskiemu podkreśla jak szczególne miejsca  zajmowały małżeństwo i rodzina w nauczaniu ks. Karola Wojtyły, późniejszego arcybiskupa Krakowa, wreszcie Papieża.