Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

RDN Małopolska zawitało do Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
Sześć  dni przed planowanym XIII Międzynarodowym  Festiwalem  Koronki Klockowej do Bobowej zawitała ekipa radia RDN Małopolska ze swoim programem „Studio Weekend”.

Audycję można było usłyszeć w godzinach od 10:00 do 13:00. Na wstępie prowadzący wraz z sekretarzem Gminy Bobowa Zdzisławą Iwaniec zaprosili wszystkich słuchaczy na XIII Festiwal Koronki  Klockowej. Dyrektor Centrum Kultury Bogdan Krok przybliżył słuchaczom historię zaistnienia koronki w Bobowej i etapy jej rozwoju. W rozmowie można było usłyszeć  jakie atrakcje czekają na wszystkich przybyłych gości oraz skąd przyjadą do nas wystawcy.

Następnym zaproszonym gościem był  Wojciech Molendowicz, który opowiedział o urokach naszych okolic i zapraszał do aktywnego zwiedzania ich na rowerze. Na antenie pojawił się również Marcin Szczepanek  z Zajazdu Ostoja, który wychwalał lokalne specjały kulinarne jak np.  Bobowskie Pierogi Babci Jasi przyrządzane według sekretnego przepisu. O miejscach, które warto zwiedzić w Bobowej oraz  najciekawszych wydarzeniach historycznych miasta miała okazję opowiedzieć Barbara Kowalska, nauczycielka języka polskiego.

Gośćmi programu byli również Bobowscy przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody – mgr Grażyna Kurzawa, prezes oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach i uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego Jarosław Szczepanek. W rozmowie z Panią prezes poruszono kwestie nadużywania słowa „ekologia” oraz tego, jak na terenie gminy Bobowa dba się o środowisko. Jak się okazało, bobowianie nie mają się czego wstydzić w tym względzie. Takie akcje jak „sprzątanie świata” czy też wsparcie samorządu w rozbudowę oczyszczalni ścieków mówią same za siebie. W audycji usłyszeliśmy o Pomnikach Przyrody występujących na terenie gminy oraz niezwykle ciekawej Ścieżce Edukacyjnej w Jankowej.

Ostatnim gościem terenowego Studia Weekendowego był Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który to został zapytany o dalszy rozwój gminy oraz elementy ją promujące, sprawiające jednocześnie, że Bobowa nie jest anonimowym miastem. Na zakończenie audycji Burmistrz w imieniu własnym i wszystkich przedstawicieli władz gminnych  jeszcze raz oficjalnie zaprosił wszystkich słuchaczy radia RDN Małopolska na XIII Międzynarodowy Festiwal  Koronki Klockowej w Bobowej.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy