Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Jest już nowy rozkład PKP

05.09.2012 || Kategorie: Region, Transport || Autor: Anna Janus

Już w poniedziałek 3 września wszedł w życie nowy rozkład jazdy PKP. Na poszczególnych odcinkach trasy Tarnów – Krynica pasażerowie będą przewożeni autobusami.

Korekta rozkładu jazdy spowodowana jest remontem torów i obejmuje następujące odcinki: Piwniczna – Krynica,  Nowy Sącz – Krynica, Tarnów – Tuchów i Nowy Sącz – Ptaszkowa. W tych miejscach przewozem podróżnych zajmować się będzie Kolejowa Komunikacja Autobusowa.

Kilka zmian zostało wprowadzonych w ostatniej chwili, a to za sprawą pasażerów, którzy po zmianie godziny odjazdu pociągu mieli by znacznie utrudniony powrót do domu. O problemie pisaliśmy tutaj:Wsiąść do pociągu byle jakiego… . Na prośbę podróżnych pociąg relacji Kraków Główny – Nowy Sącz będzie odjeżdżał z Tarnowa o godzinie 19.10, a nie jak proponowano o 18.51. W ten sposób pracownicy kończący zmianę o godzinie 19.00 będą mogli spokojnie zdążyć na ten pociąg i unikną niepotrzebnego oczekiwania. O planach PKP

Nowy rozkład jazdy obejmie także pociąg o nazwie „Nikifor” relacji Warszawa Wschodnia – Kraków – Krynica. Po ostatecznych poprawkach skład będzie się zatrzymywał na wszystkich stacjach i przystankach począwszy od Tarnowa, aż do Krynicy. W drodze powrotnej natomiast będzie kursował tak jak do tej pory.

Znacznym zmianom ulegną także godziny odjazdów niektórych pociągów kursujących na trasie z Krakowa Głównego do Tarnowa i Rzeszowa.