Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Komisariat w Bobowej?

10.07.2012 || Kategorie: Bobowa, Policja || Autor: Sabina Janus

Podczas obrad ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Bobowej poruszony został przez radnych temat utworzenia komisariatu w Bobowej. Tragiczne wydarzenia oraz wypadki jakie mają miejsce na terenie gminy pokazują jak bardzo jest on potrzebny.

Morderstwo w Siedliskach, ciągła dewastacja znaków drogowych, powtarzające się bójki, nagminne zaśmiecanie bobowskiego rynku i niszczenie ławek to tylko niektóre ze zdarzeń których można by uniknąć  gdyby nad naszym bezpieczeństwem czuwała większa liczba funkcjonariuszy policji.  Dodatkowym problemem w okresie letnim jest brawurowa jazda motocyklistów i młodych kierowców samochodów osobowych na ulicy Grunwaldzkiej, którzy często ryzykują nie tylko swoim, ale i cudzym życiem.

– Czynimy starania, aby policja była widoczna także w rejonie rynku – mówi asp. sztab. Władysław Piecuch kierownik posterunku w Bobowej,  jednakże jeżeli na zmianie na posterunku jest dwóch policjantów, a w okolicy jest jakaś interwencja,  w której konieczne jest zabezpieczenie śladów to nie mam możliwości wysłać ich, aby w tym samym czasie kontrolowali rynek. W ten sposób tworzy się zamknięte koło. W momencie, gdy powstał by w Bobowej komisariat, niewątpliwie przyczyniło by się to do poprawy bezpieczeństwa i porządku na terenie gminy. Byłoby to na pewno z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców, w przeciwnym wypadku będziemy musieli działać w takich strukturach jak dotąd i problemy będą się powtarzać.”

Pamiętajmy, to nie tylko policja jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa. Dużą rolę odgrywają tu także rodzice, którzy już od najmłodszych lat powinni uświadamiać swoje pociechy o poszanowaniu mienia publicznego oraz odpowiedzialnym i dojrzałym zachowaniu. Można by rzec, iż jest to kwestia priorytetowa w wychowaniu dzieci, a Policja powinna odgrywać tutaj bardziej rolę prewencyjną.

fot. archiwum