Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 17 września 2021

Ceny Paliw pójdą w górę !

31.07.2012 || Kategorie: Społeczeństwo || Autor: Anna Janus

Początkiem sierpnia mają wzrosnąć ceny benzyny – straszą analitycy portalu poświęconego branży paliwowej. Spodziewają się tego także właściciele miejscowych stacji paliw oraz kierowcy, którzy nie są tym zachwyceni.

– Jest tendencja wzrostu. Ceny paliw ogólnie rosną nie tylko u nas, ale na wszystkich stacjach  Ceny zmieniają się o niewielką kwotę, bo o 2-3 grosze – mówią właściciele stacji.

Wzrosty cen benzyny e-petrol tłumaczy w dużej mierze ogólną zwyżką cen ropy na świecie, która z poziomu 90 USD podniosła się powyżej 100 USD. Stąd w Polsce mamy podwyżkę cen litra benzyny 95 i oleju napędowego o 4 grosze. Za Pb95 płacimy średnio 5,64 zł/l, za diesla – 5,56 zł/l. Nie udało się uniknąć podwyżek także benzynie bezołowiowej 98, która poszła w górę o 3 grosze i kosztuje 5,85 zł/l. Jedynie autogaz pozostał na dotychczasowym poziomie i kosztuje 2,75 zł/l.

Jak na nasze zarobki to paliwo jest stosunkowo bardzo drogie. Może na tle innych rynków nie wyglądają one tak strasznie, jednak ilość paliwa jaką można kupić za średnią krajową pensję jest znacznie mniejsza niż np. w Belgii – mówi jeden z mieszkańców Bobowej.