Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 03 sierpnia 2021

Obchody 3-ego maja w Bobowej (TV)

05.05.2012 || Kategorie: Bobowa, Straż pożarna, Święta || Autor: Sabina Janus

3-ego maja o godzinie 13.30 pod budynkiem Remizy w Bobowej rozpoczęły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji RP, połączone z jubileuszem 120-lecia bobowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.
Na zaproszenie burmistrza – Wacława Ligęzy i Przewodniczącego Rady Miejskiej – Stanisława Siedlarza odpowiedzieli między innymi: Paweł Śliwa, Stanisław Kogut, Włodzimierz Mucha, Zbigniew Szurek i Krzysztof Kosiba.

Zebrane poczty sztandarowe z orkiestrą i strażakami przeszły ulicami Bobowej pod Kościół Parafialny, aby uczestniczyć w koncelebrowanej Mszy Św., której przewodniczył proboszcz Marian Jedynak. Homilia wygłoszona przez ks. Tomasza Gołąbka nawiązywała w początkowych słowach do odwagi i męstwa św. Florian. Podkreślone zostały także zasługi strażaków za nieocenioną służbę dla społeczeństwa i Kościoła.Po nabożeństwie nastąpiło oficjalne złożenie kwiatów pod figurką patrona strażaków na bobowskim rynku.

Kolejnym punktem programu była uroczysta Sesja Rady Miejskiej w sali widowiskowej „Koronka”, na której wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. Posiedzenie uświetnił występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koronka”, wystawiający spektakl pt. „Targ na dziywki”. Po oficjalnej części gminnych obchodów wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do nowo wybudowanego budynku „Ostoja”.