Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 19 września 2021

Leonardo da Vinci w Polsce (TV)

22.04.2012 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Paulina Kalamaszek

W poniedziałek 17 kwietnia rozpoczęło się kolejne, a zarazem ostatnie już spotkanie wszystkich partnerów projektu „Crossing Europe Without Barriers”. Tym razem to gospodarze projektu, a mianowicie uczniowie ZSZ im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej oraz ZSP nr 1 w Pionkach gościli grupy z Czech, Bułgarii oraz Niemiec.

Zaplanowali dla nich bardzo ciekawy pobyt, umożliwiający zwiedzanie i poznanie Polski od bardziej przystępnej i codziennej strony.  Międzynarodowe „spotkanie” trwało do piątku 20.04.

Mini podróż zaczęto od zwiedzania Krakowa, który czarował uczestników przez 2 dni. Sukiennice, Wawel, Planty, Stare Miasto już nie będą im obce . Miasto przyciągnęło wszystkich swoim magicznym pięknem. Młodzi europejczycy wieczór spędzili w Kopalni Soli w Wieliczce, która okazała się główną atrakcją całego wyjazdu.

W czwartek rano miało miejsce krótkie spotkanie w bobowskiej szkole, gdzie przedstawiono końcowe prace strony internetowej projektu oraz filmik podsumowujący wszystkie wyjazdy. Następnie uczestnicy  przedsięwzięcia wyruszyli w dalszą drogę. Tym razem obiektem zwiedzania stał się przepiękny Sandomierz. Czwartkowy wieczór z pewnością zapadnie uczestnikom w pamięci, gdyż ZSP 1 w Pionkach przygotował nie tylko nocleg dla gości, ale także zatroszczył się o atrakcję specjalną, którą była wspólna impreza. Wszyscy bawili się doskonale ,w tutejszym polskim klimacie. Ostatni dzień został przeznaczony na Warszawę. Stolica przywitała uczestników wiosennym deszczem, ale na szczęście nikogo to nie zraziło. Pogoda poprawiła się i tym samym warszawskie Łazienki oraz Stare Miasto oddały w całej okazałości swoje piękno. Końcowym akcentem była wspólna kolacja, która zakończyła wyjazd i w afekcie cały projekt.

Myślę, że wszystko było świetnie, widzieliśmy wiele ciekawych rzeczy w Krakowie. Potem zobaczyliśmy Kopalnię Solin w Wieliczce , a to było niesamowite, nigdy nie widziałem czegoś podobnego. Podobało mi się karaoke i konkurencje taneczne podczas imprezy w Pionkach. Warszawa i Sandomierz także były wspaniałe, to bardzo piękne miasta –  mówi David Schneider jeden z uczestników projektu.

Dla wszystkich z pewnością była to niesamowita przygoda, a efekt końcowy w postaci strony internetowej można oglądać pod adresem: www.b-freetravel.eu


 

fot.  Redakcja Bobowa24.pl