Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Walka o ucznia (TV)

22.03.2012 || Kategorie: Edukacja, Powiat || Autor: Dorota Smaluch

Jak co roku, pierwszego dnia wiosny odbywają się w Gorlicach targi szkół średnich zwane „Giełda Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych”. W przedsięwzięciu wzięły udział również placówki z Bobowej.

Były to mianowicie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół Zawodowych. Szkoły każdego roku wymyślają nowe atrakcje, aby zwabić gimnazjalistów do wyboru danej szkoły średniej. Otwierane są też coraz to nowsze kierunki oraz możliwość uczęszczania na różne kursy mające zapewnić młodym obywatelom lepszy start w życiu zawodowym.

Przy stoisku bobowskiego ogólniaka (ZSO) przeprowadzony został konkurs interaktywny oraz jeden z uczniów malował marcepany. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się stolik barmański, przy którym można było wypić bezalkoholowego drinka i spróbować słodkich wypieków. Szkoła wyszła z propozycją dwóch profili liceum i czterech oddziałów technikum.  Konkurenci, czyli ZSZ w Bobowej przygotowali krótki film o swojej szkole oraz zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne.

Na targach pojawiły się również doświadczenia chemiczne oraz wiedza ze świata astronomii – obserwacja słońca zaproponowana przez szkołę z Biecza, do zdrowej rywalizacji w klasie sportowej zachęcało natomiast Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach.

Tegoroczna edycja  odbyła się na hali sportowej w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach przy ulicy Pięknej. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Tego, która szkoła zaprezentowała się najlepiej i została wybrana przez największą liczbę uczniów, dowiemy się już 1 września!