Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Stróżnej (TV)

28.03.2012 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Paulina Kalamaszek

Wczoraj w południe w Szkole Podstawowej w Stróżnej odbyła się 35 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, będąca eliminacjami gminnymi.


Na konkurs  przybyło dwadzieścioro uczniów ze wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów z gminy Bobowa. Głównymi organizatorami, a zarazem gospodarzami byli: prezes Zarządu Gminnego OSP RP – Tomasz Tarasek oraz dyrektor szkoły w Stróżnej – Andrzej Płaziński. Konkursowe jury składało się z przedstawiciela Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach – starszego kapitana Andrzeja Czeluśniak,  Tomasza Tarasek,  Stanisława Siedlarza oraz Zbigniewa Ligęzy.

Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli bowiem wykazać się dość sporą wiedzą pożarniczą, rozwiązując szczegółowy test pisemny, na podstawie którego byli oceniani. W czasie kiedy komisja dokonywała oceny testów, uczestnicy mogli zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez wykwalifikowanych i doświadczonych ratowników medycznych.

Jury konkursu wyłoniło po 2 osoby z każdej grupy wiekowej, które zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Z  uczestników będących uczniami szkoły podstawowej do etapu powiatowego przeszli Weronika Janik – SP Wilczyska i Tymoteusz Semla – SP Sędziszowa, natomiast z grupy gimnazjalistów zakwalifikowały się: Karolina Padoł z Brzanej i Prus Justyna z Siedlisk.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta oraz Bank Spółdzielczy w Bobowej, wręczone przez panią sekretarz UM Zdzisławę Iwaniec.
Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne brawa, a szczęśliwcom którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego pozostaje życzyć tylko miejsc na podium w województwie.

Niebawem relacja wideo z konkursu, zapraszamy.

fot. Joanna Róż