Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Nietypowe rekolekcje sposobem na młodzież (TV)

19.03.2012 || Kategorie: Bobowa, Religia || Autor: Dorota Smaluch

19 marca Zespół Szkół Ogólnokształcących rozpoczął trzydniowe szkolne Rekolekcje Wielkopostne.  W pierwszym dniu tych specyficznych i mających na celu refleksję zajęć, uczniów przywitał Arkadio – raper, zmagający się z przeciwnościami losu z różnym skutkiem.

W młodym wieku stoczył się na samo dno, długo poszukując drogi powrotnej, odnalazł ją w końcu dzięki własnemu bratu. Wszystko zaczęło się od niewinnego papierosa, zataczając krąg przez popularnie zwaną „trawkę”, dealowanie i długi. Dzisiaj jako odpowiedzialny i ustatkowany mężczyzna, stara się przekazywać swoje doświadczenie młodym. Sposób w jaki to robi, a mianowicie łącząc rap z tekstami o Bogu, idealnie trafia do nastolatków preferujących w znacznej części ten typ muzyki. Arkadio nagrał już dwie solowe płyty oraz ma za sobą kilka poważnych supportów. Jest idealnym przykładem walki o siebie, umiejętnie łącząc to ze swoją pasją. Oprócz koncertów, raper prowadzi także warsztaty oraz wspomniane już wyżej rekolekcje, mające na celu zmuszenie do myślenia młodych ludzi.

Było fajnie, świetnie się go słuchało. Ten dzień zostanie długo w mojej pamięci. Rekolekcje zaczęły się inaczej i na pewno nie było nudno – mówi Kasia, uczestniczka rekolekcji.

Prowadzeniem i czuwaniem nad całością nauk rekolekcyjnych zajął się ojciec Włodzimierz Wieczorek.