+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Niebezpieczny pożar w Pławnej!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Około południa na granicy Sędziszowej i Pławnej doszło do pożaru traw, który z łatwością mógł zająć dom oraz zabudowania gospodarcze znajdujące się około 50 metrów powyżej torów kolejowych linii Bobowa-Tarnów.

Informacja o pożarze do dyżurnego gorlickiej Straży dotarła około godziny 12 od pracowników kolei, którzy w tym czasie prowadzili remont torowiska. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z OSP w Bobowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży w Gorlicach oraz policjanci z komisariatu w Ciężkowicach, gdyż działka na której doszło do pożaru znajdowała się na terenie sołectwa Pławna.

Przyczyną pożaru była prawdopodobnie iskra z zaciągniętych hamulców pociągu towarowego, który przejeżdżał w kierunku Bobowej po godzinie 11.30. Tezę tą potwierdzają świadkowie którzy znajdowali się na miejscu zdarzenia i widzieli iskrzący pociąg który mógł wywołać ten groźnie wyglądający pożar.  Gdyby nie błyskawiczna interwencja znajdujących się na miejscu osób ogień potęgowany przez wiejący w kierunku domu wiatr mógł rozprzestrzenić się na budynek mieszkalny oraz drewnianą szopę.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy