Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

dEKO oszczędności

30.03.2012 || Kategorie: Edukacja, Informacje Ogólne, Region, Społeczeństwo, Środowisko || Autor: Sabina Janus

W najbliższą sobotę (31 marca) o godzinie 20.30 w ciemności pogrąży się większość miast w Polsce i na świecie.  Do podobnego zachowania zachęcamy również Państwa, więcej informacji w niniejszym artykule.

Wszystko to przez zapoczątkowaną w 2007 roku przez WWF (Word Wildlife Fund) akcję ekologiczną, podczas której po raz pierwszy w mroku pogrążyły się największe budowle świata m.in. Wieża Eiffel’a w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku, Burj Khalifa w Dubaju (najwyższy budynek świata) czy też Krzywa Wieża w Pizie. W Polsce od sześciu lat na symboliczną godzinę gaśnie Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Teatr Wielki, mur Starego Miasta i warszawskie mosty, Sukiennice oraz Kopiec Kościuszki w Krakowie i Spodek w Katowicach.

Akcja nie ma na celu żadnych badań, 60 minut bez światła nie oznacza też żadnych wielkich oszczędności energii. „Godzina dla ziemi” to manifest troski o środowisko naturalne nie tylko raz do roku, to także zwrócenie uwagi na zmianę codziennych przyzwyczajeń, bo tylko to jest w stanie ochronić naszą planetę przed całkowitą degradacją. Wystarczy tak niewiele, aby poprawić kondycję środowiska naturalnego – wyłączanie zbędnego oświetlenia, wymiana zwykłych żarówek na energooszczędne świetlówki czy choćby nawet segregacja śmieci. Dla zdrowia można także od czasu do czasu zrezygnować z samochodu wybierając rower czy pieszą wędrówkę.

Skoro Wrocław gasi światło, Szczecin pogrąża się w mroku a Warszawa ginie w ciemności to czy Bobowa też jest w stanie przyłączyć się do tej ogólnoświatowej akcji? Postarajmy się o to wszyscy razem!

fot. mmstargard.pl