Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

„Miłość niejedno ma imię”- konkurs recytatorski (TV)

28.03.2012 || Kategorie: Bobowa, Kultura || Autor: Joanna Róż

Już po raz trzynasty w Sali Widowiskowej CKiPG Bobowa miał miejsce Gminny Konkurs Recytatorski. Jest to jedna z imprez cyklicznych Gminnego Ośrodka Kultury, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z naszego regionu.

Pozwala ona na rozwijanie zdolności aktorskich uczniów od najmłodszych lat, a także odkrywanie nowych talentów Ziemi Bobowskiej. Początkujący aktorsko uczniowie zmierzyli się z utworami ściśle związanymi z tematem turnieju – „Miłość niejedno ma imię”. Tego typu wydarzenia na terenie Gminy  promują kulturę języka polskiego, upowszechniają kulturę słowa, ćwiczą posługiwanie się różnymi formami literackimi w mowie. Uczą autentycznego wypowiadania się oraz pobudzają twórcze poszukiwania repertuarowe, przybliżając literaturę ojczystą, jak również światową. Przesłuchania obejmują trzy grupy wiekowe: klasy 1-3; 4-6 i szkoły gimnazjalne. Tym najmłodszym uczestnikom bez wątpienia z pomocą przyszły  panie nauczycielki – dla których należą się wielkie „brawa” za trud włożony w przygotowanie. Szkoły z całej gminy Bobowa wysłały swoje reprezentacje na konkursowe przesłuchania, a oto liczby uczestników w poszczególnych grupach wiekowych:

klasy 1-3 –14 osób
klasy 4-6 –18 osób
gimnazja  – 7 osób.

Komisja w składzie : przewodnicząca Małgorzata Grygiel – nauczyciel ZSO w Bobowej, reżyser teatrów amatorskich; Stanisław Gawlik – reżyser teatrów amatorskich, Szalowa; Monika Kopiec – bibliotekarka, Filia biblioteczna w Siedliskach; wysłuchała 39 recytatorów. Repertuar obejmował 2 utwory w całości lub ich fragment, w tym jeden utwór poetycki i jeden fragment prozy. Dodatkowym warunkiem była ograniczona długość czasu recytacji, która mogła wynosić maksymalnie 10 minut. Uczestnicy konkursu byli oceniani według następujących kryteriów: dobór repertuaru do wieku, kultura  żywego słowa- dykcja, akcent, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja postanowiła przyznać łącznie 23 nagrody i wyróżnienia dla młodych recytatorów.

Wyniki XIII Gminnego Turnieju Recytatorskiego:

Klasy 1 – 3:

miejsce I:  Robert Kruczek ze SP w Sędziszowej, Stanisław Kwarciński ze SP w Jankowej

miejsce II:  Julia Fryczek ze SP w Siedliskach i Oliwia Gorgosz ze SP w Wilczyskach

miejsce III:  Natalia Budzyn ze SP w Sędziszowej i Julia Szura ze SP w Siedliskach

Wyróżnienia:  Ilona Sus ze SP w Wilczyskach, Gabriela Rymek ze SP w Siedliskach

Klasy 4 – 6:

miejsce I:  Karolina Fryczek ze SP w Siedliskach

miejsce II:  Magdalena Ziaja ze SP w Sędziszowej oraz Michał Chronowski ze SP w Stróżnej

miejsce III: Paulina Lisik ze SP w Sędziszowej oraz Paweł Nowak ze SP w Wilczyskach

Wyróżnienia: Bartłomiej Gniadek ze SP w Jankowej, Jan Tarsa ze SP w Siedliskach oraz Dariusz Serafin ze SP w Wilczyskach

Gimnazja:

miejsce I:   Arkadiusz Wojtas – Gimnazjum w Bobowej

miejsce II:  Klaudia Górska – Gimnazjum w Bobowej

miejsce III:  Joanna Szura – Gimnazjum w Brzana

Wyróżnienia: Karolina Król, Magdalena Turek, Izabela Wojna – Gimnazjum w Siedliskach oraz Katarzyna Wojtarowicz – Gimnazjum w Bobowej

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, i czekamy z niecierpliwością na ich kolejne artystyczne osiągnięcia!