Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 14 sierpnia 2020

Jeżowski dwór stał się miejscem zdjęć do Korony Królów!

05.07.2019 || Kategorie: Historia, Wilczyska || Autor: Mateusz Książkiewicz

W ostatnich dniach plenery wokół dworu w Jeżowie –  Wilczyskach (gmina Bobowa) stały się miejscem dla zdjęć do znanego serialu Telewizji Polskiej – Korona Królów. O obecności filmowej ekipy powiadomili nas mieszkańcy, którzy słyszeli rozlegające się po okolicy słowo: „AKCJA”.

Filmowcy do Jeżowa przybyli we środę, 3 lipca br. Sceny kręcone były w parku przy dworze. Z chodnika przy drodze wojewódzkiej z łatwością można było dostrzec statystów oraz aktorów ubranych w historyczne stroje a także reżyserkę.

Jak dotąd plenery realizowano m.in. w Bobolicach, Inowłodzu, Lidzbarku Warmińskim, Kwidzynie, Dębnie, Malborku, Grodźcu oraz Wąchocku. W kolejnych odcinkach serialu będziemy mogli zapewne obejrzeć kadry, także te wykonane przy dworze w Jeżowie.

– Od południa słyszeliśmy odgłosy z planu filmowego – mówi jedna z mieszkanek Wilczysk, sąsiadująca z dworem. – W południe przywieźli konie, były też samochody TVP. Jesteśmy dumni, że w takim serialu będziemy mogli zobaczyć nasz dwór. To świetna promocja Wilczyska ale i całej gminy Bobowa.

„Korona Królów” to telenowela historyczna, która emitowana jest na antenie TVP od 1 stycznia 2018 roku. We wrześniu br. zobaczymy odcinki trzeciego już sezonu, w których przedstawiona będzie epoka Jagiellonów. Poprzedni, drugi sezon, zakończył się w czerwcu śmiercią Kazimierza Wielkiego.