Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 19 września 2021

Lokalni artyści kolędowali wspólnie z Pectusem w kościele św. Zofii (TV)

06.01.2019 || Kategorie: Kultura, Religia || Autor: Jacek Kieroński

Wczoraj (tj. 5 stycznia br.), w zabytkowym kościele Św. Zofii w Bobowej rozbrzmiały kolędy i pastorałki. Druga edycja koncertu okazała się być bardzo wyjątkowa, za sprawą gwiazdy wieczoru którą był zespół Pectus.

Bobowa nie jest obca braciom Szczepanikom, ponieważ pochodzą z pobliskich Bogoniowic. Dodatkowo jednej z braci, Tomasz ukończył bobowskie Technikum Technologii Drewna. Da się więc wyczuć pewną sympatię jaką członkowie zespołu Pectus darzą miasto Bobowa. Sympatię wobec jednego z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej nie kryją także mieszkańcy, którzy wypełnili po brzegi zabytkową świątynię w Bobowej. Wśród licznej publiczności nie zabrakło także gości w osobach m.in. starosty powiatu gorlickiego Marii Gubały jak również przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Mirosława Waląga. Osoby, które nie zmieściły się w kościele mogły oglądać koncert za pośrednictwem telebimu ustawionego na ul. św. Zofii nieopodal dzwonnicy.

Wraz z Pectusem w II edycji Koncertu Kolęd i Pastorałek w Bobowej wystąpili lokalni artyści: zespół Skrzypki oraz The Basement. Wydarzenie poprowadził ks. Jarosław Kokoszka, wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.

Posłuchajcie co bracia Szczepanikowe powiedzieli w wywiadzie dla naszego portalu tuż po koncercie:

Fot: J. Kieroński