Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 19 października 2021

Stróżna: łuna nad lasem. Pożar drewnianego budynku (TV)

21.11.2018 || Kategorie: Straż pożarna, Stróżna || Autor: Mateusz Książkiewicz

Około godziny 20:25, w dniu 21 listopada br., w miejscowości Stróżna (przysiółek Nowa Wieś) doszło do pożaru drewnianego domu. Łunę nad lasem było widać ze znacznej odległości. Na miejsce skierowano co najmniej siedem zastępów straży pożarnej.

Gdy strażacy przybyli na miejsce, ogniem objęte było całe poddasze oraz dach, który uległ spaleniu. Na szczęście wszystkie osoby zamieszkujące budynek zdążyły go opuścić. Przy zdarzeniu oprócz strażaków z JRG Gorlice oraz OSP z terenu gminy Bobowa pracuje policja oraz pogotowie energetyczne.

– O godzinie 20:27 do stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku drewnianego mieszkalnego – asp. sztab. Adam Kosiba dowódca zastępu JRG Gorlice. – Z ustaleń kierującego działaniami ratowniczymi, który jako pierwszy przybył na miejsce zdarzenia okazało się, że matka z dwójką dzieci samodzielnie opuściła palący się budynek. Na szczęście nikomuy nic się nie stało. Przy zdarzeniu pracuje sześć zastępów OSP oraz dwa zastępy JRG Gorlice.

fot. J.Kieroński