Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 16 czerwca 2019
PWSZ oferta edukacyjna

Wojciech Szafraniec nowym dyrektorem ZSZ w Bobowej

11.05.2018 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Mateusz Książkiewicz

Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Gorlickiego z dnia 25 kwietnia br. w sprawie zatwierdzenia konkursów na kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół i placówek nowym dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Wyspiańskiego w Bobowej został Wojciech Szafraniec.

Nowy dyrektor obowiązki przejmie wraz z pierwszym dniem września. Dotychczasowa dyrektor szkoły Barbara Wołkowicz, przejdzie na zasłużoną emeryturę. Wojciech Szafraniec miał dwóch kontrkandydatów – Ewę Brońską i Renatę Pękalę.

Kandydatów oceniała komisja powołana wcześniej przez zarząd powiatu. W skład dwunastoosobowej komisji weszli:
1. przedstawiciele Zarządu Powiatu Gorlickiego: Tadeusz Mikrut; Zofia Kamińska; Zygmunt Fryczek
2. przedstawiciele Małopolskiego Kuratora Oświaty: Jadwiga Gwóźdź; Monika Przybyło; Bożena Król
3. przedstawiciele Rady Pedagogicznej  Zespołu Szkół Zawodowych  im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej: Alicja Iwańska; Janusz Średniawa
4. przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej: Marta Szczepanek; Bożena Warzecha
5. przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych: Ewa Orchel (przedstawiciel NSZZ „ Solidarność”), Wiesław Oratowski (Związek Nauczycielstwa Polskiego)

Po wnikliwej ocenie kandydatów, to właśnie kandydatura Wojciecha Szafrańca została wybrana i rekomendowana do objęcia stanowiska dyrektora ZSZ im. S.Wyspiańskiego w Bobowej.

– Bardzo się cieszę, że komisja wybrała moją osobę na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, jest to bowiem placówka w której uczę już ponad 15 lat i jestem z nią związany emocjonalnie – mówi Wojciech Szafraniec. – Zdaje sobie sprawę z ogromu wyzwań jakie stają przede mną. Szkoły w takich mniejszych miejscowościach borykają się z deficytem uczniów, dotyczy to również naszej szkoły. Zrobimy jednak wszystko aby odbudować liczebność uczniów. Dużym atutem ZSZ w Bobowej jest to iż kształcimy w zawodach, które są atrakcyjne a rynek pracy wskazuje je jako deficytowe. Chciałbym zaapelować do gimnazjalistów oraz ich rodziców, których dzieci będą w niedługim czasie wybierać szkołę średnią. Wybierając szkołę na miejscu ograniczają Państwo swoje problemy z dojazdem czy też potencjalnym internatem. W naszej szkole nauka odbywa się w systemie jednozmianowym, w przeciwieństwie do większych aglomeracji nie występują u nas zagrożenia takie jak narkotyki czy tzw. dopalacze. Dużą nadzieję dla naszej szkoły upatruję w nowej reformie, dzięki której m.in. od 4 września 2017 roku szkoły zawodowe zostały zastąpione szkołami branżowymi I i II stopnia. Uczeń w ciągu trzech lat zdobywa w szkole branżowej I stopnia zawód a kiedy ma chęć kontynuowania nauki i zdania matury może to zrobić w szkole branżowej II stopnia. Dzisiaj trwa dzień otwarty naszej placówki, mam nadzieje że przygotowana i zaprezentowana w ciekawy sposób oferta przyciągnie do nas potencjalnych kandydatów. Ponadto zapraszam w dowolne dni, zorganizowane grupy do przyjazdu do Zespołu Szkół Zawodowych. Mamy specjalny dyżur, który pozwala nam w każdej chwili oprowadzić grupę po szkole oraz przedstawić propozycję dalszego kształcenia.

Warto przypomnieć, że Wojciech Szafraniec jako nauczyciel bobowskiego ZSZ jest opiekunem szkolnego koła wolontariatu. Uczy przedmiotów zawodowych.

fot. ilustracyjne