Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 08 lipca 2020
Wybory prezydenckie

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na obwodnicy Siedlisk

25.07.2017 || Kategorie: Siedliska, Wypadki || Autor: Łukasz Kieroński

W rejonie skrzyżowania drogi powiatowej (tzw. łącznik) i drogi wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa) doszło do zderzenia Opla Astry z VW Transporterem, przewożącym butle z gazem. Ruch pojazdów w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Według relacji świadków około godziny 11:45 doszło do wymuszenia pierwszeństwa przez kierującego Oplem Astrą na pojeździe VW Transporter, który jechał drogą wojewódzką w kierunku Zborowic. Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz cztery zastępy straży (OSP Bobowa, OSP Siedliska oraz dwa JRG Gorlice). Wszelkie okoliczności wyjaśniają policjanci z WRD Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

– Na obwodnicy, w miejscowości Siedliska doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem, który przewoził butle propan butan – mówi asp. sztab. Krzysztof Kluk dowodzący działaniami ratowniczymi z JRG Gorlice. – W wyniku zdarzenia zostało poszkodowanych pięć osób, wszystkie znajdują obecnie zaopatrzenie w karetkach pogotowia. Butle, które przewoził samochód dostawczy były puste dlatego zostały tylko pozbierane z jezdni i zabezpieczone.

Ruch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 981 odbywa się wahadłowo.

fot. Łukasz Kieroński