Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 27 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Nasz wydawca czytał najmłodszym

10.06.2017 || Kategorie: Edukacja, Stróżna || Autor: Łukasz Kieroński

Wczorajszego przedpołudnia (tj. 9 czerwca br.) w Szkole Podstawowej w Stróżnej odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Ostatnim gościem cyklu spotkań czytelniczych był Mateusz Książkiewicz, wydawca Regionalnych Portali Informacyjnych a zarazem prezes Fundacji Pro Regionis.

Wprowadzenia do spotkania z wydawcą portali dokonał dyrektor szkoły Andrzej Płaziński. Kilka słów o akcji czytania na głos dzieciom powiedziała także Agata Jankowska, organizator wydarzenia, bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Stróżnej.

– Nasz gość w scenerii pięknych ilustracji dziecięcych odczytał wybrane bajki ludowe i filozoficzne – tłumaczy Agata Jankowska, bibliotekarz, organizator akcji. – Pozycje przeznaczone do czytania zostały wybrane ze złotej listy „Cała Polska czyta dzieciom” i dostosowane do każdej grupy wiekowej. Każda książka czy w poważny czy w humorystyczny sposób niosła w sobie jakieś przesłanie. Dla klas 0-III prelegent wybrał niektóre utwory z książki „Tańczący wielbłąd i inne bajki Ezopa” autorstwa Anny Milbourne, natomiast dla klas IV-VI wybrane „Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?” Michela Piquemala. Nasz prelegent nawiązał bardzo dobre relacje z dziećmi, umiejętnie zachęcił je do dyskusji, która zaowocowała właściwym zrozumieniem przesłań czytanych utworów.

– Bardzo cieszę się, że mogłem wziąć udział w tej niecodziennej akcji czytania dzieciom – powiedział Mateusz Książkiewicz, wydawca lokalnych serwisów informacyjnych a zarazem prezes Fundacji Pro Regionis. – Co prawda swoich dzieci jeszcze nie mam, rodzeństwa niestety również, stąd miałem trochę stresu ale po minach uczniów mogę chyba nieskromnie stwierdzić, że „egzamin” zaliczyłem. Bardzo dziękuje organizatorom całej akcji pani Agacie Jankowskiej, jak również panu dyrektorowi szkoły w Stróżnej panu Andrzejowi Płazińskiemu za zaproszenie. Książki, które przeczytałem grupie młodszych jak i starszych dzieci zawierały sporo morałów, dzięki którym każdy z nas może stać lepszym i mądrzejszym. Na koniec zachęcam wszystkich dorosłych jak i starsze rodzeństwo do czytania bajek najmłodszym.

fot. Łukasz Kieroński