Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Przegrana w “derbach” III ligi

Autor: Jacek Kieroński
W niedziele (21 lutego br.) LKS Bobowa rozegrał zaległy mecz w ramach III ligi, tym razem bobowski zespół podejmował we własnej hali sąsiadów – drużynę Orzeł Ciężkowice. Bobowianie stoczyli ciekawy i emocjonujący pojedynek. Bardzo dobry mecz rozegrała drużyna gości i wygrała ostatecznie 2:3 w setach.

Pierwszy set nasi siatkarze wygrali z wielkim opanowaniem. Bardzo łatwo budowali przewagę, powiększając ją między przerwami technicznymi. Zawodnicy LKS-u napotkali problemy w drugim secie, kiedy dobrze prowadzony zespół gości grał już znacznie odważniej. Najpierw wygrali drugą a następnie trzecią partię meczu. Na szczęście Bobowianie nie powiedzieli ostatniego słowa w meczu. Dzięki ambicji, woli walki, ekwilibrystycznym zagraniom i stalowym nerwom siatkarzy nasz zespół pokonał gości z Ciężkowic w czwartym secie (25:23)

Po kilku minutach przerwy zawodnicy ponownie wkroczyli na parkiet aby walczyć o zwycięstwo. Po pierwszym gwizdku sędziego emocje sięgnęły zenitu. Oba zespołu zdobywały punkt za punkt. Siatkarze heroicznie walczyli o każdą piłkę, w grze nie było miejsca na jakiekolwiek błędy. Przy stanie 13:13 wszyscy kibice powstali czekając na decyzje sędziego. Niestety ostateczna kontrowersyjna decyzja sędziego była niekorzystna dla podopiecznych Pawła Popardowskiego. Ostatecznie szale zwycięstwa przeniosły się na silną drużynę z Ciężkowic, zaś LKS Bobowa przegrała w setach 2:3.

“Kibice którzy przybyli na spotkanie mogli oglądać bardzo ciekawe widowisko. Jak na derby przystało był to mecz pełen nerwów i ciekawych zwrotów akcji, a sama gra zawodników wprawiła oglądających w zachwyt. Bardzo dobra gra obu zespołów sprawiła ze spotkanie trwało pięć setów. Mieliśmy swoją okazje w końcówce trzeciego seta jednak nie udało nam się jej wykorzystać. Czwarty i piąty set był pełen nerwów i emocji, szkoda tylko że w tie-braku, przy stanie 13:13 kontrowersyjna decyzja sędziego wpłynęła na naszą porażkę z zespołem z Ciężkowic. Należy pochwalić postawę zawodników gości, zwłaszcza po takim meczu.” – skomentował trener LKS-u Bobowa Paweł Popardowski.