Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 17 września 2021

Kup kalendarz i wesprzyj wyjazd bobowian na ŚDM

05.11.2015 || Kategorie: Bobowa, ŚDM Kraków 2016, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

W najbliższym czasie domy w parafii Bobowa odwiedzać będą wolontariusze z bobowskiego oddziału parafialnego działającego w ramach Światowych Dni Młodzieży, którzy będą rozprowadzać kalendarze na rok 2016.

Jest to kolejna ciekawa inicjatywa z którą wyszła młodzież skupiona wokół KSM Bobowa przed zbliżającymi się ŚDM w Krakowie. Tym razem członkowie stowarzyszenia zaprojektowali ciekawy kalendarz na rok 2016. Zebrane podczas jego sprzedaży środki pozwolą na udział bobowskiej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się już za rok w Krakowie.  Jak już pisaliśmy w poprzednich artykułach, aby wziąć udział w ŚDM należy wykupić jeden z kilku pakietów.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wsparcia inicjatywy młodych ludzi ofiarując w miarę możliwości dobrowolne ofiary. Na pewno za każdy złożony datek niepozostanie dłużna młodzież, która ofiaruje modlitwę w intencji ofiarodawców.

„Pomysł na kalendarz powstał już pół roku temu. Głównym celem była zbiórka dobrowolnych ofiar na wyjazd młodzieży do Krakowa podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016. Każdy miesiąc został umieszczony na osobnej stronie, a oprócz kalendarium znajdują się fotografie miejsc i elementów sakralnych parafii ale nie tylko. Ciekawą rzeczą jest to, że w samym kalendarium nie znajdziemy samych imion a imiona świętych patronów każdego dnia, czyli Św. Jan, Św. Józef. Są także oznaczone daty, związane z naszą parafią. Wydrukowanych mamy 1200 sztuk, młodzież w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie je rozprowadzać po całej parafii, do każdego domu. 200 sztuk mamy zabezpieczone gdyby ktoś chciał zaopatrzyć się w drugą sztukę lub pozyskać poza parafią.” – mówi ks. Tomasz Gołąbek opiekun KSM w Bobowej