Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 21 sierpnia 2019

Powiatowe uroczystości dnia Edukacji Narodowej

17.10.2015 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Powiat, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Gorlicach upłynęły pod znakiem słów znanego angielskiego pisarza Marka Twaina: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”.

Do Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach, na zaproszenie Pana Starosty Karola Górskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno i dyrektora CKPiU Adama Tarsy, przybyli dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych prowadzonych przez powiat gorlicki. Na liście gości znaleźli się także: poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa, wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Monika Przybyło, wiceprezes gorlickiego oddziału Związku Nauczycieli Polskich – Augustyn Mróz, Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach – Michał Gawlik.

Starosta Karol Górski już na samym początku podkreślił, że edukacja jest jedną z ważniejszych dziedzin, którymi zajmuje się powiat gorlicki. Samorząd powiatowy prowadzi 11 szkół, w których kształci się ponad 4 000 młodych, zdolnych osób. W tych placówkach pracuje około 450 nauczycieli.

14 października obchodziliśmy 242 rocznicę powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej. Barbara Bartuś, Paweł Śliwa, Monika Przybyło, Zofia Kamińska, Augustyn Mróz i Karol Górski dziękowali nauczycielom za ich ogromny wkład w edukację dzieci. Podkreślali, że bez nich, nie mogłoby być mowy o szkole, wykształceniu. Złożyli im także odpowiednie życzenia w tak wyjątkowym dniu.

Starosta gorlicki i przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego wręczyli pedagogom Nagrody Starosty. Wśród wyróżnionych znaleźli się także pracownicy bobowskich placówek. A były to panie: Małgorzata Hotloś i Angelika Kowalska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Irena Wojtarowicz z Zespołu Szkół Zawodowych.

Spotkanie nie mogło się odbyć bez akcentu kulturowego. Zebrani mogli obejrzeć występ wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, przygotowany przez Agatę Masztafiak i Dominikę Jodłowską-Kubala. Dyrektor CKPiU namawiał nauczycieli i dyrektorów do korzystania z zasobów kinowych, jakie posiada Centrum, w ramach zajęć szkolnych. My również dołączany się do podziękowań dla pracowników szkolnych placówek i życzymy im dalszych sukcesów w życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym.

fot. SP w Gorlicach