Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

Nieskuteczni juniorzy i przedostatnie miejsce w tabeli

Piłkarze KS Bobowej w ósmej kolejce I Ligi Okręgowej Juniorów Starszych zremisowali wynikiem 1:1 z KS Ropa. Jest to tym samym piąty remis naszych młodych piłkarzy w tym sezonie.

Spotkanie między Bobową a Ropą odbyło się w minioną sobotę. Bobowianie mogli spokojnie odprawić rywala z bagażem trzech a może nawet czterech bramek, ale nie po raz pierwszy w tym sezonie zawiodła skuteczność. Brakowało cierpliwości w osiągnięciu celu albo też trochę szczęścia. W pierwszej połowie meczu gospodarze starali się prowadzić grę, goście zaś czyhali na kontry. Inna sprawa, że nie wychodziło ani jedno, ani drugie.

Nieco więcej działo się w drugiej części spotkania, gdy gospodarze nie mając nic do stracenia odważnie ruszyli do przodu. Zaowocowało to strzałem z woleja Łukasza Kierońskiego w 60 minucie. KS Bobowa nie cieszyła się jednak z prowadzenia zbyt długo. Cztery minuty później celnym uderzeniem popisał się Kacper Góra z drużyny gości. Bramka ta silnie zdemotywowała piłkarzy z Bobowej. Chociaż ostatnie minuty należały właśnie do nich nie przyniosły one zmiany wyniku, a mecz zakończył się remisem 1:1.

– Brakuje nam przede wszystkim pewności siebie. Z Ropą pod wieloma względami rozegraliśmy dobry mecz, stworzyliśmy mnóstwo  sytuacji i do przerwy powinniśmy rozstrzygnąć losy spotkania. Każdy element dobrze funkcjonował poza skutecznością. Ona wciąż nie jest na takim poziomie jaka powinna być. – mówił po spotkaniu obrońca KS Bobowej Arkadiusz Iwański.

Drużyna juniorów zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów, za nami jest tylko drużyna z Hańczowej mająca 1 punkt.