Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

„Narkotyki mieliśmy po sąsiedzku”

12.08.2015 || Kategorie: Policja, Region || Autor: Łukasz Augustyn

W ostatnich dniach policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej w Tarnowie oraz funkcjonariusze Komisariatu w Ciężkowicach zlikwidowali na terenie Bruśnika sporej wielkości plantację konopi indyjskiej.

Nielegalna plantacja prowadzona w powiecie tarnowskim przez 35-letniego mężczyznę oraz 29-letniego wspólnika z Przyborowa liczyła 148 krzewów konopi. Było to miejsce specjalnie odosobnione, przygotowane, nawadniane i nawożone. Zatrzymani w miejscach swojego zamieszkania przechowywali ponad 3 kilogramy marihuany. Policja szacuje, że dzięki tej operacji udaremniono wprowadzenie na rynek ponad 13 tysięcy działek narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 140 tysięcy złotych.

– Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy oraz posiadania środków odurzających – mówi st. asp. Olga Lesińska-Żabińska, oficer prasowy tarnowskiej policji. Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji wraz z zakazem opuszczania kraju. Dodatkowo 29- latek z Przyborowa usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu środków odurzających za co zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

fot.KMP Tarnów