Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

LKS Kobylanka rozgrominona przez bobowskich juniorów!

Autor: Paulina Wilczyńska
Juniorzy KS Bobowa wygrali w minioną sobotę (23 maja br.) kolejny mecz w ramach 15 kolejki II ligi Podokręgu Piłki Nożnej Gorlice, tym razem było to wyjazdowe spotkanie z LKS Kobylanka. Rywalizacja nie należała do łatwych, jednak podopieczni Krzysztofa Flądro poradzili sobie z rywalem bez większych problemów wygrywając 4:0.

Emocje podczas meczu zapoczątkował w 17 min. sędzia główny pokazując czerwoną kartkę zawodnikowi LKS Kobylanka za niesportowe zachowanie wobec rywala. Sytuacja ta zmobilizowała obie drużyny w walce o otwarcie wyniku, jednak to bobowianie byli kilka kroków bliżej otwarcia wyniku niż gospodarze. Sztuka ta udała się naszym piłkarzom w 25 min. kiedy do bramki rywala bez jakiegokolwiek trudu trafił Filip Świątański. Kolejną sytuację strzelecką KS Bobowa stworzył sobie w 37 min. a celny strzał Jarosława Sokulskiego podniósł wynik na 2:0.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu z szatni podopieczni Krzysztofa Flądro wyszli z podniesionymi głowami. Ich pewność owocowała dwoma bramkami, w 71 minucie dzięki Dawidowi Gerlak a niespełna 9 minut kolejny raz trafił Jarosław Sokulski. Wśród naszego składu żółtą kartkę otrzymali: Wojciech Świątański, Krzysztof Juruś, Filip Świątański oraz Damian Nowak. Zespół przeciwników odnotował jedną czerwoną oraz trzy żółte.

– Mecz w Kobylance był dla nas jednym z ważniejszych spotkań w tej rundzie – mówi Jakub Oślizło, zawodnik KS Bobowa. – Za wszelką cenę chcemy awansować do ligi okręgowej i dawno nie byliśmy tak blisko celu. Co do meczu w Kobylance trzeba przyznać że nie była to łatwa wygrana. Na samym początku meczu to gospodarze narzucali tempo gry i nie było nam łatwo przedostać się pod ich bramkę. Jednak pierwszy gol który zdobyliśmy otwarł nam drogę do zwycięstwa.

KS Bobowa – LKS Kobylanka 4:0