Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 27 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

150 sztafecistów wystartowało w gminnych zawodach…

18.04.2015 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Sport || Autor: Łukasz Augustyn

W czwartkowe przedpołudnie na zielonych terenach zielonych Agencji Rolnej Skarbu Państwa przy blokach w Siedliskach zorganizowane zostały gminne sztafetowe biegi przełajowe. Wystartowało w nich 150 zawodników, 90 ze szkół podstawowych oraz 60 z gimnazjum.

Technicznym przygotowaniem sportowej rywalizacji zajęła się Szkoła Podstawowa w Sędziszowej przy pomocy druhów strażaków z miejscowej OSP. Wsparcia udzielił także Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Bobowej, który czuwał nad poprawnym przebiegiem zawodów.

– Młodzi ludzie wychodzą w końcu na pole i zaczynają oddychać pełną piersią podczas właśnie tych biegów a impreza jest tradycyjna, coroczna, wynikająca z kalendarza imprez szkolnych – mówi Andrzej Sagan dyrektor ZEAS w Bobowej. Odbywają się one w dwóch kategoriach tj. igrzyska młodzieży szkolnej, czyli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazja. Dziś w tym wydarzeniu wzięły udział obydwie grupy młodzieży a liczyło ono około 150 uczestników, czyli frekwencja była dobra jak jak i pogoda, która dopisała. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: chłopców i dziewcząt reprezentują nas zawsze na zawodach powiatowych i tam uzyskujemy różne miejsca. Często łapiemy się na zawody wojewódzkie, które od lat organizuje Nowy Targ na błoniach lotniska koło Nowego Targu. Organizatorem dzisiejszych zawodów jest Szkoła Podstawowa w Sędziszowej ze strony technicznej natomiast ZEAS  czuwa nad tym by przebieg sportowych zmagań był prawidłowy.

Do zawodów zgłosiły się trzy szkoły gimnazjalne w kategorii dziewcząt: Brzana, Siedliska i Bobowa oraz dwa gimnazja w kategorii chłopców były to Siedliska z dwoma drużynami oraz gimnazjum w Bobowej. Było także sześć szkół podstawowych w kategorii chłopców i cztery szkoły podstawowe w kategorii dziewcząt. Szkołę podstawową reprezentowała drużyna składająca się 9 osób natomiast gimnazjum 10 osób.

Szkoły podstawowe
kategoria dziewcząt:
1 miejsce SP Stróżna
2 miejsce SP Bobowa
3 miejsce SP Jankowa
4 miejsce SP Siedliska

kategoria chłopców
1 miejsce SP Wilczyska
2 miejsce SP Jankowa
3 miejsce SP Siedliska
4 miejsce SP Stróżna
5 miejsce SP Bobowa
6 miejsce SP Brzana

Gimnazjum kategoria dziewcząt :
1 miejsce Gimnazjum w Brzanie
2 miejsce Gimnazjum w Siedliskach
3 miejsce Gimnazjum w Bobowej

kategoria chłopców :
1 miejsce Gimnazjum w Siedliskach
2 miejsce Gimnazjum w Bobowej
3 miejsce Gimnazjum w Siedliskach (drużyna 2)

fot. Mateusz Ksiażkiewicz