Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Szkolą się przed Światowymi Dniami Młodzieży

26.03.2015 || Kategorie: Region, Religia, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

W sobotę (21.03.2015) odbyło się pierwsze szkolenie dla Parafialnych Animatorów Młodzieży Okręgu Ciężkowice. Miało ono miejsce w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach dla młodzieży z dekanatów: Ciężkowice, Bobowa i Łużna.

W szkoleniu wzięło udział łącznie około 100 osób, w tym Dekanalni Duszpasterze Młodzieży oraz Animatorzy Diecezjalni, Dekanalni i Parafialni (po 2 osoby z każdej parafii Okręgu Ciężkowice).

Szkolenie poprowadzili Animatorzy Dekanalni, którzy już wcześniej sami przeszli cykl szkoleń przygotowujących. Młodzież parafialna będzie w roku 2016 odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie Tygodnia Misyjnego (tzw. Dni w diecezjach)- pierwszej części Światowego Dnia Młodzieży Kraków 2016, kiedy to do każdej z parafii w diecezji przyjedzie 30-40 młodych pielgrzymów z całego świata. Druga część to już obchody centralne i spotkanie z papieżem w Krakowie. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie ludzi młodych do zaangażowania się w to dzieło! Więcej informacji można uzyskać od Duszpasterzy parafialnych oraz Animatorów, a także na stronach internetowych:

http://www.krakow2016.com/pl/
https://www.facebook.com/sdmciezkowice?fref=ts

https://www.facebook.com/dekanatbobowa?fref=ts
https://www.facebook.com/animatorzy.sdm.tarnow?fref=ts

Równolegle podobne spotkanie zorganizowano w Tuchowie- dla młodzieży z dekanatów: Tuchów, Zakliczyn i Ołpiny. Do ŚDM pozostało tylko 491 dni- warto być na bieżąco!

tekst/fot. Kinga Kmak,Animator Diecezjalny Okręg Ciężkowice