Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Strażacy walczyli z 20-kilometrową plamą oleju!

11.09.2014 || Kategorie: Gmina Bobowa, Powiat, Straż pożarna || Autor: Mateusz Książkiewicz

Prawie pięć godzin kilkudziesięciu strażaków usuwało w miniony poniedziałek (8 września) plamę oleju jaka wyciekła na jezdnię z samochodu ciężarowego. Substancja zalegała już od Bogoniowic (powiat tarnowski) aż do Gorlic. W powiecie gorlickim miała długość prawie 20 kilometrów. 

Olej na asfalcie jest bardzo niebezpieczną substancją, niejednokrotnie jest przyczyną wypadków bowiem nawierzchnia staje się wtedy śliska jak lód.

– Zgłoszenie o zanieczyszczeniu jezdni olejem na drodze wojewódzkiej nr 977 oraz 979 na długości około dwudziestu kilometrach otrzymaliśmy o godzinie 6.15 – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik PSP Gorlice. Działania były prowadzone na odcinku od Sędziszowej (granica powiatów -dop.red) aż do ulicy Skrzyńskich w Gorlicach. Brało w nich udział trzydziestu kilku strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz OSP: Łużna, Szalowa, Moszczenica, Zagórzany oraz Klęczany. Powodem powstania plamy oleju okazał się wyciek z kompresora w samochodzie ciężarowym, unieruchomionym na jednej z zatoczek autobusowych. Plamę o długości prawie 20 kilometrów i szerokości w niektórych miejscach 30cm strażacy usuwali sorbentem. Działania zakończyły się o godzinie 11.04.

fot. Mateusz Książkiewicz