Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 21 sierpnia 2019

Stróżna w ekologicznych szrankach powiatu gorlickiego (FILM)

11.06.2014 || Kategorie: Edukacja, Powiat, Stróżna || Autor: Mateusz Książkiewicz

Pod koniec maja drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej reprezentując Gminę Bobowa wzięła udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym Szkół Podstawowych, który odbył się 28 maja w Zespole Szkół w Szalowej. Pomimo, że nie udało się uzyskać podium uczniowie dzielnie walczyli do samego końca.

– Konkurs składał się z dwóch części, pisemnej oraz praktycznej -praca plastyczna – mówi Jadwiga Warzecha, przewodnicząca komisji konkursowej. Pierwszy etap pisemny podzieliliśmy też na trzy części: indywidualny test składający się z 25 pytań najczęściej zamkniętych, praca pisemna zespołowa w której uczniowie rozwiązywali grupowo 4 zadania problemowe i trzecia część działalność praktyczna jedno zadanie do wykonania.

– To już czwarta edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych z terenu powiatu gorlickiego – powiedział naszemu portalowi Ryszard Skórski, dyrektor szkoły w Szalowej jednocześnie jeden z organizatorów. W eliminacjach gminnych wzięło udział 36 drużyn z czego 12 zostało zakwalifikowanych do dzisiejszego etapu. Konkurs odbywa się w ramach jednego dużego projektu współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie. Cieszymy że mogliśmy gościć właśnie w naszej szkole wszystkich uczestników, a konkurs odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Gmina Bobowa reprezentowana była przez czteroosbowy skład: Jakuba Ligęza, Jakuba Krzysztonia, Kacpra Pruś i Iwonę Zięba, opiekunem grupy był Tomasz Tarasek.

– Konkurs jak zwykle był zorganizowany na wysokim poziomie – komentuje Tomasz Tarasek, opiekun drużyny ze Stróżnej. Mi jako nauczycielowi jak również uczniom bardzo podoba się to, że konkurs składa się nie tylko z części teoretycznej ale również praktycznej: malowanie plakatu, w poprzednich edycjach pokaz mody ekologicznej, a nawet doświadczenia laboratoryjne. Czasami w teście dzieci nie do końca potrafią się zaprezentować a w takich zadaniach sprawdzana jest wiedza kompleksowo.

Ranking końcowy konkursu ekologicznego:
1. Szkoła Podstawowa w Moszczenicy
2. Szkoła Podstawowa w Strzeszynie
3. Szkoła Podstawowa w Szalowej

Ranking konkursu plastycznego:
1. Szkoła Podstawowa w Łosiu
2. Szkoła Podstawowa w Szalowej
3. Szkoła Podstawowa w Strzeszynie

Na koniec zwycięzcom wręczono dyplomy, puchary oraz nagrody, pozostałym zaś uczestnikom nagrody pocieszenia. Wszyscy uczniowie którzy brali udział w konkursie zostli zaproszeni wraz ze swymi opiekunami na wspólną wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Dla uczestników, opiekunów jak i członków komisji konkursowej został także przygotowany poczęstunek.