Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Procesja Drogi Krzyżowej przeszła ulicami miasta

12.04.2014 || Kategorie: Bobowa, Religia || Autor: Paulina Wilczyńska

Wczoraj z kościoła pw. Wszystkich Świętych w Bobowej wyruszyła procesja Drogi Krzyżowej. Wierni, księża oraz strażacy niosący krzyż rozważając kolejne stacje przemierzali uliczkami miasta Bobowa.

– Od wielu lat Droga Krzyżowa poprzedza spowiedź parafialną – mówi proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Bobowej, ks. Marian Jedynak. Jest pewnego rodzaju przygotowaniem duchowym do spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania. Udział w tej procesji bierze bardzo duża liczba parafian, stało się to już tradycją. Wiele osób wyprasza dzisiaj Boga o dobre przeżycie dnia spowiedzi oraz uroczystości Wielkiego Tygodnia.

Na czele procesji szli strażacy z Bobowej i Brzanej, za nimi służba liturgiczna, dziewczęca służba maryjna i wierni. Trasa wiodła jak w poprzednim roku ulicami: Księdza Jana Czuby, Okrężną, Grunwaldzką, Bohaterów Bobowej oraz z powrót do kościoła znów ks. Jana Czuby.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończyło się na placu kościelnym, gdzie ksiądz proboszcz Marian Jedynak pobłogosławił i podziękował za tak liczne przybycie wiernym oraz za wspólną modlitwę.