Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 14 sierpnia 2020

Próbowali wyłudzić koparkę!

13.03.2014 || Kategorie: Policja, Powiat || Autor: Łukasz Augustyn

Czujność i odpowiedzialność policjantów nie wyłącza się nawet po służbie. Jeden z gorlickich funkcjonariuszy zapobiegł przestępstwu oraz przyczynił się do zatrzymania czterech mężczyzn, którzy planowali wyłudzić mienie dużej wartości.

„Do zatrzymania doszło w zeszłą środę, 5 marca br. na jednej z gorlickich stacji benzynowych. Wracający do domu po służbie policjant zauważył kilku mężczyzn, którzy zmieniali tablice rejestracyjne na samochodzie Mercedes. Natychmiast powiadomił kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, którzy chwilę później zatrzymali czterech mężczyzn – mieszkańców województwa śląskiego. W czasie dokładnego sprawdzenia okazało się, że mężczyźni posługują się skradzionymi tablicami rejestracyjnymi, a ponadto chwilę wcześniej próbowali wyłudzić z jednej z gorlickich firm koparkę wartą 230 tysięcy złotych. Przy jednym z zatrzymanych policjanci znaleźli także ukryty podrobiony dowód osobisty.

Gorliccy policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn, posługując się podrobionym dokumentem tożsamości oraz podając się za pełnomocnika jednej z firm działających w Małopolsce próbował wynająć koparkę. Mężczyźni posiadali szereg dokumentów firmy oraz zaliczkę, którą zamierzali wpłacić. Nie mieli natomiast zamiaru zwracać wypożyczonego sprzętu.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 35 do 60 lat byli wielokrotnie notowani w związku z podejrzeniem popełnienia szeregu przestępstw na terenie całego kraju. W czasie przesłuchania prokurator postawił im zarzut usiłowania oszustwa w mieniu znacznej wartości, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zastosował również wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w kwocie od 2 do 4 tysięcy złotych. Od mężczyzn zabezpieczono również ponad 18 tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych kar.” – informuje rzecznik gorlickiej policji asp. Grzegorz Szczepanek