Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Sprawdź kiedy i na co chorowałeś

07.07.2013 || Kategorie: Powiat, Społeczeństwo, Zdrowie || Autor: Damian Nowak

Od 1 lipca Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził nową usługę, dzięki której będziemy mogli sprawdzić kiedy i na co chorowaliśmy. Poza podstawowymi informacjami na temat naszych chorób będziemy mogli sprawdzić koszt leczenia.

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do tych informacji należy zarejestrować się na stronie www.zip.nfz.gov.pl a następnie przyjść do Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który w Gorlicach mieści się przy ul. Węgierskiej 21, wraz z dowodem osobistym lub paszportem, podpisać wniosek i odebrać login i hasło do strony.

Logując się do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) dowiemy się o: prawach pacjenta, zasadach korzystania z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia w Polsce i zagranicą, naszym aktualnym statusie ubezpieczenia w eWUŚ, wykazie placówek mających kontrakt z NFZ wraz z godzinami otwarcia i dostępnością dla osób niepełnosprawnych.

Oprócz ogólnie dostępnych informacji, każdy z nas otrzyma możliwość wglądu w: świadczenia zdrowotne, które zostały nam udzielone i sfinansowane przez NFZ, wystawione recepty i kwoty refundacji leków oraz zaopatrzenia ortopedycznego, deklaracje wyboru lekarza i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej oraz informacje na jakim etapie jest nasz wniosek o leczenie sanatoryjne.

photo_cfac932fa6c140cc3129