Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 01 listopada 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Spójrz na Siedliska i okolice z wieży widokowej

22.07.2013 || Kategorie: Region, Społeczeństwo, Turystyka || Autor: Mateusz Książkiewicz

Od początku minionego weekendu (tj. 19 lipca b.r.) została oficjalnie udostępniona turystom wieża widokowa w Bruśniku (powiat tarnowski, gmina Ciężkowice). Z usadowionego ponad 18 metrów nad ziemią tarasu widać rozległy pejzaż Beskidów oraz Pogórza.

Cała wieża liczy sobie 23 metry, jednak ostatnia platforma znajduje się na wysokości 18 metrów, widok z niej jest naprawdę niesamowity. Pośród ciekawszych zauważalnych punktów jest: spora część wsi Siedliska, część Sędziszowej i Brzany, odległy Bieśnik, Szalowa, Wola Łużańska, Wzgórze Pustki, Jamna oraz widok na dolinę rzeki Białej w stronę Tarnowa. Na horyzoncie łatwo zauważyć takie góry jak: Chełm, Maślana Góra, Bucze czy masyw Magury Małastowskiej.

Wieża widokowa o konstrukcji stalowej wypełnionej drewnem w Bruśniku powstała dzięki aż 80% dotacji z Unii Europejskiej (środki PROW). Koszt inwestycji to ok. 280 000 zł. Na stronie gminy Ciężkowice możemy przeczytać: – Inwestycja mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych została zrealizowana w szybkim tempie przez Firmę Budowlaną Piotr Główczyk z Siołkowej, tak aby już w trwającym sezonie turystycznym stanowić kolejną atrakcję turystyczną naszego regionu. Atrakcyjna lokalizacja oraz fakt, że jest ona widoczna z wielu okolicznych traktów komunikacyjnych powoduje dodatkowo, że Bruśnik ze swoją wieżą stanowią często przystanek w drodze na urlop.

W czasie naszej 30-minutowej niedzielnej wizytacji na wieży przewinęło się sporo osób. Wśród spotkanych turystów trafiliśmy na Gdańszczan, Warszawiaków oraz miejscowych tubylców.

Poniżej mapa z możliwościami dojazdu do wieży widokowej w Bruśniku. Najłatwiejsza droga prowadzi z krzyżówki drogi wojewódzkiej 981 z drogą w kierunku Bruśnika. Jadąc nią tuż za kościołem a przed cmentarzem skręcamy w prawo w wąską drogę asfaltową. Podążając nią ok. 1,5km dotrzemy pod sam punkt widokowy. Alternatywną trasą jest droga przez Pławną.

mapa_dojazd_do_wizy_brusnik

fot. Mateusz Książkiewicz