Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Parafialny sezon rowerowy rozpoczety!

07.05.2013 || Kategorie: Religia, Zdrowie || Autor: Paulina Wilczyńska

W niedzielę, 5 maja odbyła się wspólna jazda rowerami na trasie Bobowa-Stróżna-Bobowa na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Głównym celem było zachęcenie młodych jak i starszych osób do korzystania z aktywności na świeżym powietrzu.

Wycieczkę rozpoczęto na placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej o godzinie 15:00. Ksiądz proboszcz Marian Jedynak odmówił  wraz z zebranymi modlitwę o to abyśmy zawsze z rozsądkiem poruszali się rowerami po drogach. Po wspólnej modlitwie razem z innymi wyruszyliśmy w trasę do Stróżnej. Po wyczerpującej wycieczce ksiądz udzielił wszystkim rowerzystom błogosławieństwa.

„Pomysł podsunął mi sam rower który należał do ks. Jana Czuby. Kiedy ks. Jan opuszczał parafię i myślał o wyjedzie na misje postanowił zostawić swój rower jednemu młodemu parafianinowi Romanowi Magiera, w ubiegłym roku rower ten trafił na własność parafii. Na nim podczas naszej wyprawy rowerowej jechał pan Kazimierz Kowalski. W ten sposób chciałem przywołać pamięć ks. Jana Czuby.   Spodziewałem się większego zainteresowania parafian w tą akcję, bo widać, że dużo osób jeździ na rowerach, ale jakoś w naszej parafii z innowacyjnymi pomysłami idzie jak po grudzie. Dziękuję zatem tym, którzy przyjechali.” – mówi ks.Tomasz Gołąbek, inicjator akcji.